Presunúť na hlavný obsah

Punkové líčenie ako súčasť biznis looku: Takto môžete jednotlivé prvky zakomponovať do dennej rutiny

Krása

Kombinácia, ktorá síce na prvé počutie znie nepredstaviteľne, ale ak sa nenecháte odradiť, prídete na to, že môže ísť o originálne spojenie.

Nie je punk ako punk

Samozrejme, keď sa povie punkový make-up, mnohé ženy si predstavia rôzne šialenosti. No tentokrát máme na mysli elegantnejšiu verziu takéhoto líčenia. Jednotlivé prvky, ktoré si môžete dovoliť nosiť do práce aj vy, ak ich správne nakombinujete. Či už zvolíte orámované oči čiernou ceruzkou alebo tmavý rúž na pery. Nikde nie je napísané, že takýto make-up nie je vhodný do kancelárie. Ak teda chcete nejako oživiť zaužívanú beauty rutinu, tak toto je celkom dobrý spôsob. Prezradíme vám ako na to, aby ste nevyzerali ako by ste práve dorazili z párty.

Neprehliadnite: Farebné riasy ako hlavný prvok líčenia: Takto môžete staronový trend nosiť aj vy

V prvom rade je kľúčová elegancia. Aj s ceruzkou na oči môžete pôsobiť elegantne. Ak ju použijete správne. A rovnako tak s tmavo-bordovým či fialovým rúžom. Musíte obe nanášať presne, bez vybočenia, bez jedinej chybičky. Presné línie zohrávajú pri tomto druhu líčenia veľkú úlohu. Dajte si preto dôkladne záležať. A na to na celom make-upe, nie len na týchto konkrétnych prvkoch.

 

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý nahý make-up: Dodržiavajte týchto 5 pravidiel

Či už zvolíte tmavý rúž alebo ceruzku myslite na to, že budete pútať pozornosť. Preto v prípade nejakých nedokonalostí na pleti dôkladne zapracujte na make-upe. Ten musí byť precízny a prirodzený. Len tak nebudete pôsobiť ako kraslica. Pri dennom nosení punkového líčenia, resp. prvkov punkového líčenia je jednoduchosť a prirodzenosť základným prvkom. Žiadne husté umelé riasy, maximálne pár trsov, žiadne prehnané kontúrovanie tváre, veľké množstvo rozjasňovačov čí lícenky. Na to tentokrát zabudnite. Make-up ceruzka alebo rúž, jemné líčka a to je všetko. 

No rovnako tak je dôležitý aj účes a celkový styling, aký zvolíte. Ak chcete dodržať eleganciu, tak voľte oblečenie tónu v tóne a v neutrálnych farbách ako sivá, hnedá. Pôsobia jemnejšie ako čierna a tým pádom nebudete vyzerať príliš prísno. Ako finálnu bodku celkového stylingu zvolte jednoduchšie účesy. Vyčesaný vrkoč na hladko, alebo vyžehlené mikádu su najefektívnejším riešením. 

Prečítajte si: Anti-age a nová tvár na počkanie: Dokážete to aj bez skalpela a doma v kúpeľni, tvrdí dermatologička

- Najčítanejšie -