Presunúť na hlavný obsah

Emily Ratajkowski prekvapuje: Obvinila fotografa z obťažovania, sama sa však prezentuje na sociálnych sieťach nahotou

Zahraničné celebrity

Jej meno je prevažne spojené s odvážnými fotografiami, ktorými sa prezentuje v magazínoch, ale aj na Instagrame.

Chce sa vykúpiť

Modelka Emily Ratajkowki sa do povedomia dostala predovšetkým vďaka svojmu telu. Presnejšie povedané vďaka tomu, že jej nahota pred kamerami nerobila žiadny problém. Či pri natáčaní videokplipov alebo pri rôznych foteniach. A preto si túto brunetu takmer každý spája práve s lascívnymi pózami, ktorými sa denne prezentuje na sociálnych sieťach.

Neprehliadnite: Bojuje proti retuši a vyšla so svojou kožou na trh: Dobre si pozrite jej tvár a uvidíte niečo, čo sa už dnes nevidí

No teraz priša známa modelka s tvrdením, že to, ako ju poznáme, je vraj tak trochu "chyba" agentúry, ktorá ju od mladosti zastupovala. A zároveň šokovala obvinením zo sexuálneho obťažovania zo strany známeho fotografa Jonathana Legera. „Naučili ma, že je dôležité získať si reputáciu pracovitej a ľahkomyseľnej. Nikdy nevieš, kedy motyka vystrelí! Pripomínal mi môj agent," uvádza pre New York magazín Emily. Tento magazín zároveň vypublikoval jej rozsiahlu esej s názvom Buying Myself Back. V eseji píše detaily o obťažovaní zo strany fotografa, ktorý však toto tvrdenie zaryto popiera. 

Aférka sa mala udiať pred rokmi, kedy sa len 20-ročná Emily pri fotení spodného prádla opila vínom a na príkaz fotografa zhodila šaty. Ten ju následne začal obťažovať, keď mu razantne povedala nie, odišiel. Fotografie ale z tohto fotenia použil vo svojej knihe a teraz sa to mladej modelke nepáči. Rovnako sa jej prestáva páčiť to, ako ju paparazzi fotografi vnímajú a média "kradnú" jej fotografie. Emily tiež uvádza, že agentúry majú stále slabú snahu zabezpečiť modelkám bezpečnosť.

Mohlo by vás zaujímať: Zašla priďaleko? Ultraštíhla premena speváčky Adele je dychberúca, no zároveň trochu desivá

Búri sa, no stále ukazuje viac

Možno viac, ako by bolo treba. Samozrejme, (údajne) obťažovanie je niečo, čo by rozhodne v žiadnom biznise malo byť akceptovateľné. Ale druhá strana mince -teda fotograf a jeho agenti tvrdia, že Emily je len klamárka, ktorej ide o publicitu. A nahráva tomu aj to, ako sa prezentuje. Lacné provokatívne pózy, nahota na sociálnych sieťach... To tiež nie je niečo, čo by malo byť na sociálnych sieťach tolerované, najmä, ak máte byť vzorom pre milióny. Lenže, čo predáva viac, ako nahota? Veď práve na nej má Emily postavenú kariéru. Ako tento spor nakoniec dopadne, ukáže čas. A možno aj nie. Veď tvrdenie sa nemá ako dokázať a koniec-koncov obaja aktéri konfliktu opäť získajú značnú pozornosť.

Prečítajte si: Britney Spears prehrala súd o svoju svojprávnosť. Bez povolenia otca nemôže spravovať svoje financie, ale ani vyjsť z domu

Myslíte si, že je obvinenie pravdivé?

spolu hlasovalo 283 ľudí

Áno
43
Nie
225
Možno
15

- Najčítanejšie -