Presunúť na hlavný obsah

Dokonalé bruško už za pár dní. Stačí vám len päť minút denne

Fitness

Aj vy túžite po dokonalo vypracovanom brušku, no nemáte čas na to, aby ste denne venovali cvičeniu hodinu? Máme pre vás riešenie. Stačí vám päť minút denne.

Prvá minúta - šikmé skracovačky

Jednoduchý cvik, ktorý sa zameria najmä na štíhly driek. Ľahneme si na pravý bok, nohy pokrčíme v kolenách, ruky si dáme za hlavu. S výdychom zdvihneme trup, dávame si však pozor na to, aby sme sa dvíhali našim pásom a nie rukami, cvik tým totiž stráca na efektivite. Opakujeme 15-krát, následne vymeníme strany. Hneď po ukončení ľavej strany sa vrátime na pravú stranu a všetko zopakujeme.

Druhá minúta - obrátené skracovačky

Ostaneme ležať, tentokrát si však ľahneme na chrbát a vystreté nohy položíme na zem. Ruky dáme za hlavu a popritom, ako opäť zdvíhame svoj trup, zdvíhame aj nohy, ktoré pritiahneme k trupu a zároveň pokrčíme v kolenách. Nezabúdame na správne dýchanie - pri každom zdvihnutí vydýchneme. Cvik vykonávame pomaly, v tempe, aké nám vyhovuje, dbáme však na precíznosť.

Prečítajte si: Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní

Tretia minúta - bežec

Dáme sa do pozície vysokého planku - držíme sa na dlaniach, nohy máme rozkročené na šírku ramien. Pri tomto cviku sú mimoriadne dôležité stopky, minúta bude totiž rozdelená aj na oddychové časti. Prvých 20 sekúnd priťahujeme kolená k trupu, akoby sme predkopávali v polohe ležmo. Ďalších 10 sekúnd oddychujeme a následne zopakujeme. Nemusíte sa báť, v skutočnosti aj počas oddychových sekúnd pracujete na vysnívanom brušku. Akákoľvek pozícia planku totiž posilňuje celé telo a špeciálne bruško. 

Štvrtá minúta - krabie kopy

Tentokrát sa dáme do pozície kraba, tiež známej ako obrátený mostík. Nohy a ruky sú položené na zemi, zatiaľ čo trup držíme nad zemou. Na striedačku zdvíhame pokrčené nohy do vzduchu, pričom sa momentálne vystretú nohu pokúšame udržať hore aspoň dve sekundy. Aj pri tomto cviku platí, že sa viac oplatí vykonávať cvik pomaly a precízne, než rýchlo. Ak máme problém zachovať rovnováhu, nájdeme si jeden bod, na ktorý sa neustále pozeráme. Nezabúdame tiež na správne dýchanie.

Piata minúta - kyvadlo

Posledná, piata minúta, je na rozdiel od predošlých štyroch považovaná za oddychovú. Opäť si ľahneme na chrbát, nohy máme spojené a pomocou nich vykonávame polkruh - akoby bolo naše telo kyvadlo. Je mimoriadne dôležité, aby bol náš trup upevnený a nehýbal sa spolu s našimi nohami, nakoľko v tom prípade neposilujeme brucho a cvik nemá takmer žiadnu efektivitu. 

Neprehliadnite: Dokonalý pás už za pár týždňov! Pomôžu vám k tomu tri jednoduché cviky

Nezabúdajte na to, že pri každom cvičení je mimoriadne dôležité dbať na to, akú stravu konzumujeme. Najväčším nepriateľom plochého bruška sú nepochybne sladkosti a mastné jedlá, a tak sa ich snažte zredukovať na minimum. Mimoriadne dôležité je aj dodržiavať pitný režim, nakoľko nedostatok tekutín dokáže na našej postave a trávení narobiť poriadnu neplechu. 

- Najčítanejšie -