Presunúť na hlavný obsah

5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

Krása

Všetky starneme. No občas je celkom fajn, čas na chvíľku zastaviť. Aspoň na našej tvári a tele. Pozrite sa, aké najúčinnejšie zbrane máme, ak sa chceme vyhnúť invazívnym zákrokom.

Ak vás trápia vrásky, nejako predčasne, alebo ste starostlivosť o pleť v tejto oblasti zanedbali, nezúfajte. "Pleť vekom stráca jas, lesk, elasticitu, navyše aj schopnosť odrážať svetlo. Vzniká tzv. tieňovanie pokožky. Postupom času sa  samotné vrásky prehlbujú, zvýrazňujú. No nikdy nie je neskoro niečo opraviť," vysetľuje MUDr. Mária Galbavská, dermatologičká Pozrite sa spolu s nami, čo naozaj funguje. 

Prečítajte si: Potraviny, ktoré vášmu telu dodajú potrebný kolagén: Prejedzte sa k pleti bez vrások

1. Nenahraditeľný retinol

Retinol je názov pre vitamín A. Urýchľuje regeneráciu buniek, stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, podporuje vyblednutie hyperpigmentácí a lieči akné. Preto najmä po tridsiatke sa presvedčte, či je súčasťou aj vášho krému. Dodáva pleti jasnosť, pružnosť a pevnosť. 

2. Tvárová gymnastika

Ak ste šete neskúsili tvárovú gymnastiku, mali by ste to napraviť. Neutrpí vaša peňaženka a pre boj s časom je ideálna. Vďaka nej sa môžete tešiť z benefitov pevnejších kontúr tváre, plnších pier, eliminuje vásky, dokonca tak dokážete pomôcť odstrániť si dvojitú bradu. "Podstatou tvárovej gymnastiky je pohyb svalov, čím dochádza k zlepšeniu prúdenia lymfy v oblasti tváre a krku. Pokožka sa  oveľa viac rozjasní, stane sa jemnejšou a pružnejšou."

Neprehliadnite: Beauty novinky v duchu spomalenia starnutia: Tradičný rituál Japoniek, ktorý prebudí vašu pleť a vytiahne krásu zvnútra

3. Kyselina hyalurónová - ideálna výplň vrások na povrchu pleti

Kyselina hyalurónová je aktívna látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v pleti. „V podstate priťahuje a zadržiava vodu vo vnútorných vrstvách kože a vytvára vyplnený efekt." Je veľmi účinná najmä proti samotným vráskam, nejednotnej textúre a drsnému povrchu pleti.

4. Zázračná rhamnóza

Ide o cukor získavaný z brezy previsnutej. Spôsobuje sériu reakcií – od najhlbšej dermis až k vrchným vrstvám. "Pôsobí na pleť tak, že ju vypína, vyhladzuje a posilňuje. Má síce veľmi podobný vplyv ako vitamín C, no omnoho širší záber účinkov a pôsobí na viac molekúl v koži.“

5. Vzácna materská kašička

"Tento včelí produkt sa v kozmetike mimoriadne ujal, najmä pre jeho vysoký obsah bielkovín, jednoduchých cukrov, mastných kyselín, antibiotických a antibakteriálnych zložiek. No a v neposlednom rade je plná vitamínov A, B5, B6, C, D, E a K. Lieči zápaly, dokonca aj popáleniny a pomáha pri rýchlejšej regenerácii pleti."

- Najčítanejšie -