Presunúť na hlavný obsah

Najobľúbenejším účesom žien sú vlny: Naučíme vás, ako si vytvoriť bezchybný vzhľad a objem

Krása

Podľa toho, aký typ vĺn si zvolíte, budete potrebovať aj „náradie“. Je totiž rozdiel, či chcete dosiahnuť prirodzené vlny, bohaté lokne alebo rozstrapatené beach waves.

Ktorá žena by ich nemilovala. Reč je o vlnách, ktoré premenia obyčajné vlasy na korunu krásy. Povedzme si však úprimne, niekedy to nevyjde a ženy v snahe mať vlny docielia rúrky, ktoré zas až tak pôsobivo nevyzerajú. 

Oveľa efektnejšie spôsoby, ako dosiahnuť vlny sú tie, ktoré vám prirodzene pristanú a dodajú vlasom zdravý objem a hustotu. Urobili sme preto pre vás prehľad toho, ako docieliť najobľúbenejší účes všetkých žien, aby ste boli s výsledkom spokojné. 

Mohlo by vás zaujímať: Trik, vďaka ktorému zistíte, či sa vám hodia kratšie vlasy: Počuli ste už o tomto pravidle?

Prirodzené vlny a penové natáčky

Vlasy si umyte večer, dôkladne vysušte uterákom a rozčešte. Na rozčesanie použite hrebeň so širokými a úzkymi zúbkami. Tam, kde máte vlasy najhustejšie vneste prstami štipku oleja na vlasy, nie však veľa, aby ste ich nemali mastné. Zoberte úzky prameň vlasov a natočte ho na penovú  natáčku. Postupujte takto ďalej, až kým nenatočíte všetky vlasy a nechajte pôsobiť celú noc. 
Ráno natáčky dajte z hlavy opatrne dolu. Prstami si pomedzi ne jemne prejdite, ak chcete dosiahnuť prirodzenejší dojem alebo vlasy upravte stylingovými prostriedkami v podobe laku s leskom pre viditeľnejšie kontúry vĺn. 

Na beach waves vám postačia prsty a gumičky

Po umytí si vlasy rozčešte a rozdeľte ich na tri cestičky. Z každého prameňa potom urobte s pomocou gumičky culík, teda jeden na ľavom boku, jeden na pravom boku a jeden zhora. Potom ich vyfénujte a odstráňte z nich gumičky. Výsledkom sú nepravidelne zvlnené vlasy pripomínajúce vlny od mora, obľúbený účes, ktorý je na ženách veľmi zvodný. Na to, aby vám nezostali medzi prameňmi vlasov cestičky alebo medzery, použite len prsty a stylingové prípravky, napríklad stylingovú gumu, penu alebo tužidlo. Beach waves dokážu so ženským lookom asi najväčšie zázraky a ich príprava je pritom taká jednoduchá. Nepotrebujete byť profesionálka, vlasy si takto nájdu „svoju cestu“.

Veľké vlny ako bábika pomocou horúcich natáčok

Na to, aby ste dosiahli efekt bohatých veľkých vĺn budete potrebovať horúce natáčky. Konce prameňov natáčajte v smere na natáčku (nikdy nie naopak – to je častá chyba žien, ktoré tomu neprikladajú váhu). Od polovice môžete začať natáčať natáčku okolo prameňa až po korienky. Neponáhľajte sa, ak to skúšate prvýkrát, robte to pomaly a precízne. Práve zmysel pre detail je to, čo vám zabezpečí vo výsledku zaručený efekt. Natáčky upevnite k hlave štipcami alebo pomocou sponiek. Nechajte pôsobiť 15-20 minút a potom, keď vychladnú, ich odopnite a dajte dolu. Krásne veľké vlny ako bábika si zamilujete.

Neprehliadnite: Proteín, ktorý premení vaše vlasy po prvom umytí ako od profesionála: Perfektný objem si nebudete vedieť vynachváliť

Vytočené končeky dosiahnete žehličkou alebo kulmou

Niekedy nemusíte mať náladu na vlny po celej hlave, no aj taký detail ako zvlnené konce dokážu vniesť do vášho looku nový vietor. Prameň vlasov natočte do polovice na žehličku alebo kulmu a podržte 5-10 sekúnd. Postupujte takto aj pri ďalších, približne rovnako hrubých prameňoch a keď budete mať všetky, vlasy jemne prejdite prstami a zafixujte stylingovými prípravkami, ideálne jemným lakom, ktorý vlasy nezaťaží a vlny v koncoch nepadnú. 

- Najčítanejšie -