Presunúť na hlavný obsah

Pomaly sa lúči s rodinou a so svetom. Hviezda Beverly Hills sa nachádza v konečnom štádiu rakoviny

Zahraničné celebrity

Shannen Doherty len nedávno šokovala novinou, že napriek kvalitnej liečbe, sa nachádza v štvrtom štádiu rakoviny. Napriek tomu, že sa rozhodla o svoj život bojovať myslí aj na možnosť, že sa jej to nepodarí.

Písal sa rok 1990 a trio herečiek plnili titulné stránky časopisov po celom svete. Tori Spelling, Jennie Garth a Shannen Doherty boli mladými tínedžerkami, ktoré sa preslávili zo dňa na deň vďaka seriálu Beverly Hills 90210. Shannen mala v tom čase len 19 rokov a sláva na ňu nepochybne negatívne vplývala. Médiá ju nielenže označovali za zlé dievča a rebelku, no zároveň mala mnoho problémov aj pri natáčaní. Okrem toho, že neustále meškala a správala sa neúctivo a drzo, robila svojim hereckým kolegom naprieky. Niet divu, že ju tak z obľúbeného seriálu Beverly Hills vyrazili. Podobný scénar sa odohral aj pri natáčaní seriálu Čarodejnice, kde si jej odchod vyžiadala herecká kolegyňa Alyssa Milano.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa 90s(@90scelebvibes),

Nedôstojné správanie a problémy Shannen pripisovala viacerým faktorom. Okrem toho, že sa stala hviezdou v pomerne skorom veku, bola v tom čase nerozumná a navyše ju trápilo niekoľko osobných problémov. Koncom deväťdesiatych rokov jej lekári diagnostikovali Crohnovu chorobu. Tá pacientom neumožňuje jesť základné potraviny, akými sú biele pečivo, paradajky, laktózové výrobky, strukoviny, ovocie, ale aj šaláty. Nepríjemné zistenie herečku zmohlo - to však ešte netušila, že tá najväčšia rana osudu ešte len príde. 

Prečítajte si: Na svoj rozvod si obliekla svadobné šaty. Ako v skutočnosti vyzeralo manželstvo Britney Spears?

Stretnutie s rakovinou

Shannen mala 44 rokov, keď jej lekári prvýkrát diagnostikovali rakovinu prsníka. V záujme svojho vlastného zdravia si tak herečka nechala odstrániť prsník a podstúpila chemoterapiu. Liečba trvala celé dva roky, kým si boli lekári, ale aj samotná Shannen, istí, že je zákerná choroba na ústupe. Táto radosť však netrvala viac, než pár mesiacov. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ShannenDoherty(@theshando),

Už krátko predtým, než Shannen prikývla na pokračovanie kultového seriálu, vedela, že jej zdravotný stav sa prudko zhoršuje. Citlivú informáciu si však nechávala pre seba a svojich najbližších. O tom, že sa jej opäť vrátila rakovina, netušili ani jej hereckí kolegovia. To, že má opäť rakovinu, prezradila verejne po tom, ako vstúpila do sporu s poisťovňou ohľadom požiaru, ktorý sa dávnejšie odohral v jej dome. Bála sa totiž, aby sa informácie nedostali na svetlo sveta od niekoho iného a hlavne mimoriadne krutým spôsobom. „Nachádzam sa v štvrtom štádiu ochorenia, rakovina sa mi vrátila. Nemyslím si, že som to už dokázala spracovať. Existujú totiž dni, kedy si hovorím - prečo ja? A potom si odpoviem - a prečo nie ja? Kto iný okrem mňa si to zaslúži? Nikto,'' prezradila v dojemnej spovedi pre šou Good Morning America. Pri slovách sa nedokázala zdržať sĺz a dodala, že nevie, koľko času jej vôbec ostáva.

Neprehliadnite: Nielen vo filme, ale aj v skutočnom živote. Monicu z Priateľov seriálový osud prenasledoval aj v súkromí

Listy na rozlúčku

Len pred pár dňami oslávila Shannen 49 rokov. Napriek tomu, že verí, že sa jej podarí pomocou špeciálnej liečby prežiť minimálne ďalších 10 rokov života, uvedomuje si, že je taktiež blízko smrti. Pre svojich blízkych zvažuje nahrávanie videí, ale aj písanie listov. Ide jej to však veľmi ťažko. „Ešte som sa k písaniu listov na rozlúčku nedostala. Je to niečo, čo musím nutne urobiť. Je tu veľmi veľa vecí, ktoré potrebujem povedať svojej mame a taktiež chcem, aby môj manžel vedel, čo pre mňa znamená,'' prezradila v najnovšom rozhovore pre magazín Elle.

„Kedykoľvek sa na to chystám, začnem mať z toho pocit, že je definitívne koniec. Vždy to vzdám. Cítim sa skrátka tak, akoby mi ostávalo ešte ďalších desať až pätnásť rokov života. Je pre mňa ťažké, aj keď len tak vo videu, všetko zabaliť a navždy sa rozlúčiť,'' opísala svoje pocity Shannen s tým, že momentálne sa cíti fyzicky, aj psychicky dobre. Dúfa dokonca, že sa jej telo uzdravuje. To, či je to však skutočne tak, ukážu až najbližšie mesiace...

- Najčítanejšie -