Presunúť na hlavný obsah

Mingle vzťahy sa stávajú čoraz populárnejšími: V čom sú pre nás prínosom a o čo nás oberajú?

Partnerské vzťahy

Spolu, ale zároveň sami. Mingle vzťahy sú nový trendom v partnerskom v živote. Čo nám však poskytujú a o čo nás dokážu pripraviť? Spýtali sme sa odborníka.

Pre tých, ktorým výraz mingle nič nehovorí, je to človek, ktorý je zadaný, no žije sám. Užíva si teda všetky výhody „klasického“ vzťahu, no stále sa pri tom cíti slobodne, bez akýchkoľvek spoločných záväzkov. 

Neexistuje„musíš“ ani stanovený čas príchodu domov, žiaden "controlling"

Títo ľudia nemajú spoločný účet, nemusia spolu hospodáriť, nedelia sa o kúpeľňu, spáľňu ani kuchyňu. Mingle vzťah je totiž niečo ako randenie na začiatku. Stretávate sa len vo chvíľach, keď na to máte chuť, neexistuje žiadne „musíš“ ani stanovený čas príchodu domov, žiaden "controlling". Pre niekoho ideálny model. No môže to naozaj v praxi fungovať aj z dlhodobého hľadiska?

"Mnohým sa zdá tento typ vzťahu, ktorý čoraz viac získava na popularite výhodným, no problém je v tom, že ľudia, ktorí takto fungujú, nikdy nezistia, či si vlastne vyhovujú. Nemajú na to ten klasický priestor. Na rande predsa nepôjdete, keď máte zlý deň alebo náladu. Stretávate sa v tom najideálnejšom rozpoložení a to vám veľa neprezradí o povahe a charaktere toho druhého." prezrádza Mgr. Alexander Demenko, klinický psychológ. 

Prečítajte si: Ste spolu už dlhšie obdobie a strácate vo vzťahu iskru? Takto si zachránite krachujúci vzťah

Sloboda a nezávislosť sú síce fajn, ale vo vzťahu to môže mať limity

"Najmä medzi úspešnými 30 - tnikmi je to veľmi populárne. Popri náročnej kariére, takto viete hospodáriť s vlastným časom presne ako potrebujete a nemusíte sa prispôsobovať. To sa zdá ako naozaj dokonalé. No nie je to udržateľné."

Presne toto je problém. "Z krátkodobého hľadiska takýto vzťah môže fungovať, a randiť celé roky môže byť zaujímavé. No po čase je veľmi pravdepodobné, že sa jeden z partnerov bude chcieť usadiť."

Neprehliadnite: Štyri znamenia zverokruhu, ktorým najviac chýba ex: Áno, aj keď sú vo vzťahu, dávajte si na nich pozor!

Vtedy končia aj niekoľkoročné vzťahy, ktoré predtým dobre fungovali. Lebo jedna strana to odrazu cíti inak."Sloboda a nezávislosť sú síce fajn, ale vo vzťahu to môže mať limity. Je to zároveň veľmi náročné na dôveru a toleranciu. Podľa mňa len spoločné spolužitie preverí, aký je vzťah pevný. Kvalitný vzťah jednoducho vyžaduje celého človeka, kompletne," uzatvára psychológ.

Môže podľa Vás, takýto typ vzťahu fungovať?

spolu hlasovalo 840 ľudí

Áno
264

- Najčítanejšie -