Presunúť na hlavný obsah

Vlastná mama si priala jej smrť. Marylin Monroe nemala v živote šťastie na matku, ani na to, aby sa ňou stala

Zahraničné celebrity

Sexsymbol. Bohyňa. Ikona, ktorej meno rezonuje aj medzi generáciami, ktoré sa narodili desiatky rokov po jej smrti. Marylin Monroe, vlastným menom Norma Jean, bola nepochybne fenoménom. Za stránkou divy sa však skrývalo utrápené dievčatko.

Norma Jeane sa narodila rozvedenej mamičke Gladys Baker, ktorá mala už z predošlého manželstva dve deti. Tie jej však boli odobrané súdom a udelené do starostlivosti otca po tom, ako sa preukázalo, že pre nich nie je najlepším vzorom. Podobne to bolo aj s malou Normou, ktorú v čase, keď mala ešte len dva týždne, odložila k susedom svojej mamy. Rozkošné bábätko vychovávali cudzí ľudia neuveriteľných sedem rokov. Napriek tomu, že sa nejednalo o ich skutočnú dcéru, sa o ňu manželský pár staral ukážkovo, nakoľko im kučeravé dievčatko prirástlo k srdcu. Ich vzťah bol taký skvelý, že sa ju rozhodli adoptovať. To im však prekazila Gladys, ktorá sa objavila a zobrala svoju dcéru naspäť k sebe.

Aj keď sa Norme na prvý pohľad zdalo, že odteraz bude viesť normálny život so svojou matkou, bolo to presne opačne. Len čo sa prisťahovala do domu, kde žila jej mama spolu s istým anglickým párom. Po prisťahovaní však mamu a dcéru zastihla nepríjemná správa - starý otec Gladys spáchal samovraždu. Krátko po tom prišiel ďalší úder, kedy bol syn Gladys a nevlastný brat Normy zavraždený. Nahromadený hnev si vtedy práve odniesla jej dcéra. „Prečo si nemohla zomrieť radšej ty? Mala si to byť ty,'' zvykla si priať Gladys priamo pred Normou. Malé dievčatko toto pochopiteľne nedokázalo spracovať a aj po rokoch, kedy sa o tom ako slávna rozhodla hovoriť, ju tieto spomienky nesmierne boleli.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Roi Monroe @roimonroe),

Prečítajte si: Musela mu sľúbiť, že nikdy nepriberie. Melania získala manželstvom s Donaldom Trumpom bohatstvo, ocitla sa však v pekle

Zmiznutie matky

Jej mama sa so stratou svojho syna nevedela vyrovnať a niekoľkokrát sa nervovo zrútila. Norma však okrem toho, aby sledovala zlý psychický stav svojej matky, musela vysporiadať aj s niečím iným, závažnejším. V pubertálnom veku bola totiž niekoľkokrát sexuálne zneužitá. Medzi útočníkov dokonca patril aj partner jej mamy.

Jedného dňa, keď sa Norma vrátila zo školy, ju čakal šok. Gladys totiž doma nebola. V tom čase ju totiž umiestnili do blázinca bez toho, aby to jej dcére vôbec dali vedieť - a tak nečudo, že si Marylin vytvárala rôzne scénare, že ju mama opäť opustila alebo spáchala samovraždu. Tieto verzie podporoval fakt, že ju najlepšia kamarátka jej mamy zbalila a odviezla do detského domova. Aby tam ostala čo najkratšie, v 16-tich rokoch si zobrala svojho prvého manžela. Netrvalo dlho a zrodil sa príbeh hviezdy - mladú Normu si všimol v továrni, kde pracovala, fotograf, ktorý ju okamžite nafotil. Takmer zo dňa na deň sa z obyčajnej Normy Jean stala sexi diva Marylin Monroe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marilyn Monroe (@marilynmonroe),

Šťastná pred kamerami, smutná v súkromí

Aj keď sláva Marylin stúpala každým dňom, v jej kariére predsa len nastal moment, kedy mala na hrane. Marylin totiž všade na otázku o rodine odpovedala, že jej mama je mŕtva. V tom čase však už vedela pravdu a tušila, kde približne sa nachádza. Po tom, ako médiá odhalili toto klamstvo, vyšla s pravdou von. „Nafotila som mnoho aktov, pretože som nemala žiadne peniaze a potrebovala som ich. Zároveň ich potrebovala moja mama. Nechcela som týmto klamstvom chrániť seba, ale ju,'' prezradila pre médiá, čím si v očiach verejnosti šplhla. V tom čase po jej boku stál hráč bejzbalu Joe DiMaggio. Už v tom čase Marylin apelovala na to, že by si rada založila rodinu. Ich manželstvo však nevydržalo dlho, a tak sa šťastie pobrala hľadať niekde inde.

Neprehliadnite: Pomaly sa lúči s rodinou a so svetom. Hviezda Beverly Hills sa nachádza v konečnom štádiu rakoviny

Jej posledným manželom bol scénarista Arthur Miller. Práve s ním vyzeralo splnenie sna o rodine reálne. Už krátko po ich svadbe otehotnela Marylin prvýkrát - no po pár týždňoch bohužiaľ samovoľne potratila. Napriek tomu však dvojica nestrácala nádej. O pár mesiacov na to sa jej síce opäť podarilo otehotnieť, no nakoľko sa jednalo o rizikové, mimomaternicové tehotenstvo, o dieťa opäť prišla. V tom čase ju tlač prenasledovala do nemocnice - a ako sa na hviezdu patrí, Marylin musela vychádzať s úsmevom na tvári a tváriť sa čo najšťastnejšie. Napriek tomu, že si prežila ďalšiu traumu. 

Keď Marylin oznámila Arthurovi, že čaká znova, tentokrát v poradí už tretí dieťa, scénarista tým veru nadšený nebol. „Povedal jej, že to aj tak potratí a že nie je schopná naučiť sa jednoduché repliky a nie to vynosiť dieťa,'' priznala trápenia svojej nadriadenej jej vtedajšia slúžka. Podľa jej slov sa Marylin na bábätko tešila, no ani tentokrát jej to však nebolo dopriate a svojho najväčšieho sna, založiť si rodinu, sa tak vzdala...

- Najčítanejšie -