Presunúť na hlavný obsah

Napriek zdravej životospráve a cvičeniu sa vám nedarí zhodiť? Takto dosiahnete perfektnú postavu v priebehu 15 dní

Chudnutie a diéty

Stačí zásadná zmena jedálnička, dostatočný príjem kvalitných bielkovín, aminokyselín, vitamínov, minerálov a stopových prvkov. S ich pomocou dokážete malé zázraky na počkanie.

Máme pre vás doslova expresné riešenie, ako s boj s kilami navyše vyhráte v pomerne krátkom čase. A bude to aj bez jojo efektu. Pýtate sa čo musíte pre dokonalé telo urobiť? Stačí zásadná zmena jedálnička, dostatočný príjem kvalitných bielkovín, aminokyselín, vitamínov, minerálov a stopových prvkov. 

Mohlo by vás zaujímať: Naštartujte si imunitný systém: Pomôže to nielen vášmu zdraviu, ale aj telu a figúre, vraví lekárka

Skladba, ktorá je kľúčová

Váš jedálniček budú počas nasledujúcich 15 dní tvoriť v 55% sacharidy ako bielkovinový chlieb, cestoviny (cícerové, gaštanové, šošovicové) a hnedá ryža. Musíte sa však vyhýbať jednoduchým cukrom. Tie sa pre vás stanú naozaj tabu. Čo sa týka tukov, tie by mali tvoriť maximálne 30 % vašej prijatej energie a mali by byť najmä rastlinného pôvodu. Bielkoviny sú neoddeliteľnou zložkou stravy, no povolených je len 15% v rámci vášho jedálnička. Nezabúdajte ani na vlákninu, ktorú nájdete najmä v zelenine.

"Veľmi dôležité je strážiť si aj denný príjem kalórií. Ak chceme chudnúť, nemal by presiahnuť 1000 kcal u žien a 1600 kcal u mužov. Na to si dajte pozor. Odporúčam zavisť si kalorické tabuľky a sledovať ich. Je to najlepšia cesta." prezrádza fitness tréner Eduard Nagy. 

Príklad jedálnička

  • Raňajky: Plátok lososa na bielkovinovom chlebe
  • Obed: Grilovaná zelenina - batáty, paprika, cibuľa, cesnak, cuketa, baklažán
  • Večera: Ľahký zeleninový šalát s tofu a grilovanými paradajkami

Počas celého dňa môžete piť len čistú vodu a bylinkové čaje. Zabudnite na sladené nápoje, kávu a alkohol. 

Čítajte tiež: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Najefektívnejšie aktivity s viditeľným výsledkom

Čo sa týka pohybu za najefektívnejší sa považuje beh, jumping a kondičné plávanie. Môžete začať deň ranným behom a ukončiť ho plávaním. Počas nasledujúcich dvoch týždňov musíte totiž trénovať poctivo dvojfázovo. Môžete si dopriať len štyri dni ”leňošenia”, kedy vám postačia iba prechádzky. Uvidíte, že pri tejto zmene životného štýlu pôjdu kilá dolu sami. A naozaj rýchlo.

- Najčítanejšie -