Presunúť na hlavný obsah

Opustil ma zo dňa na deň: Keď som sa zoznámila so ženou, ktorá ma nahradila, zmenil sa mi život

Partnerské vzťahy

Môj život sa v jednom okamihu zmenil skutočne od základov. A mohol za to určitý moment, ktorý všetko ovplyvnil. Rozchod, ktorý nemal opodstatnenie a ani vo sne som s ním nerátala. A o rane, ktorá za ním nasledovala ani nehovorím.

Nina a Emil tvorili pár 8 rokov. Prešli si rôznymi obdobiami ako to už vo vzťahu býva. ”Boli okamihy, kedy sme pôsobili ako najzamilovanejší pár na svete a potom aj tie, na ktoré by sme obaja najradšej zabudli. Ale tak to k vzťahu a najmä dlhodobému  akosi prirodzene patrí. Aspoň ja som to tak vnímala.” No Emil to tak už dlhšie necítil, hoci o tom Nina nič netušila. Trápilo ho, že sa jeden od druhého vzďaľujú a chýba im iskra, ktorú kedysi medzi sebou mali.

Neprehliadnite: Stretávala som sa s ním cez obed v jeho kancelárii: Raz nás pristihla jeho asistentka, ktorá vymyslela dosť trápnu vec

Išlo o oveľa dlhodobejší proces, len ja som to pravdepodobne nechcela vidieť

”Sama som si to vôbec neuvedomovala. Všimla si to až moja najlepšia kamarátka, ktorej sa Emil zdal nejaký iný. Ako keby sa zmenil zo dňa na deň. Samozrejme išlo o oveľa dlhodobejší proces, len ja som to pravdepodobne nechcela vidieť. Intimita medzi nami sa vytrácala, stávali sa z nás postupne len kamaráti a spolubývajúci. Najhoršie na tom celom bolo, že mne sa to zdalo normálne a prirodzené. Spadli sme do nejkého vzduchoprázdna a nedokázali sme z neho už vstať.” 

Emil trávil čoraz viac času v spoločnosti kamarátov a dokonca oveľa radšej ako s Ninou. Neustále hľadal výhovorky, prečo vlastne musí niekam odísť a spoločným chvíľam osamote sa vyhýbal. 

Normálne mal nacvičenú reč a okrem nej zbalené kufre

V jeden večer po práci čakal Emil doma Ninu a chcel jej niečo oznámiť. ”Videla som na ňom, že ide o niečo, na čo sa dlho pripravoval. Normálne mal nacvičenú reč. A okrem nej zbalené kufre. Povedal mi, ako veľmi si cení naše spoločné chvíle, že je vďačný za všetko, čo sme spolu prežili, ale pre neho je to už len krásna spomienka a chce aby to tak aj zostalo. Stagnovali sme už niekoľko rokov a len sme to nechceli vidieť… Keď to dopovedal odišiel,” dodáva Nina. V tom okamihu sa jej zrútil svet. S Emilom plánovala budúcnosť, deti a život bez neho si nedokázala predstaviť. 

"Hoci som si v tom čase už veľmi dobre uvedomovala, že máme problém, nemyslela som si, že to zájde až do tejto fázy.”

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Žila som s bohatým partnerom. Zo vzťahu som však zutekala kvôli tejto veci

Asi štyri mesiace po rozchode stretla Nina svojho ex - Emila s novou priateľkou. Bola prirodzená, nežná, na prvý pohľad vyzerala ako éterická víla. ”Obaja vyzerali spokojne a šťastne. Tak ako my dvaja kedysi. Videla som na Emilovi, že ju úprimne ľúbi. Bola to jeho najlepšia kamarátka. Dobre som ju poznala. A zdalo sa, že sú pre seba stvorení. Odrazu som vedela, že aj na mňa čaká niekto, kto ma bude ľúbiť rovnako ako ja jeho… To bol môj vlastný osobný progres, ktorý som potrebovala aby som mohla ísť ďalej.”

- Najčítanejšie -