Presunúť na hlavný obsah

Ani ona nebola žiadnym neviniatkom. Toto je muž, s ktorým princezná Diana podvádzala Charlesa

Zahraničné celebrity

Napriek tomu, že sa počas, ale aj po manželstve princeznej Diany a princa Charlesa hovorilo najmä o nevere následníka trónu, pravdou je, že svoje mala na rováši aj Diana. Aféru totiž viedla s mužom, ktorého Charles osobne poznal.

Aj keď Diana Spencer vstupovala do manželstva s Charlesom zamilovaná, rýchlo pochopila, že napriek obrovskému bohatstvu a statusu princeznej jej život ani zďaleka nebude pripomínať rozprávku. Už pár dní po svadbe, konkrétne na svadobnej ceste zistila, že jej manžel má slabosť pre svoju expriateľku Camillu. Napriek tomu dúfala, že ide len o zvláštne obdobie a zbytočné namýšľanie, no mýlila sa. Po tom, ako sa jej narodil prvý syn, začalo manželstvo dvojice upadať. Okrem toho, že Charles čoraz viac vyhľadával spoločnosť svojej starej lásky, nezaľáhala ani Diana. To, že sa cítila nemilovaná a odstrčená si kompenzovala v spoločnosti iných mužov. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ||Royal World (@royalworld__),

Jedním z nich bol aj jej dlhoročný priateľ z detstva, James Gilbey. Obyčajný muž, ktorý pracoval ako predajca áut, si v Dianinej psychickej nepohode dokázal získať jej srdce. Dokonca až natoľko, že sa doňho celým srdcom zamilovala. Svet sa o tejto afére dozvedel kvôli nahrávke telefonátu, ktorá prenikla na verejnosť. Už podľa oslovení bolo jasné, že vzťah medzi Dianou a Jamesom dávno prekročil hranicu priateľstva.

Prečítajte si: Zabudnutá princezná Margaret. Sestra kráľovnej Alžbety si každý deň dala vodku, zamiloval sa do nej aj Picasso

Kontroverzný telefonát

Nahrávka medzi Dianou a jej milencom vznikla na prelome roku 1990. Princezná trávila vianočné sviatky spolu s rodinou v jednom zo sídiel britskej monarchie, zatiaľ čo sa James nachádzal vo svojom aute. „No čo miláčik, čo sa takého dnes stalo?'' začal telefonát Gilbey. „Na obede som sa cítila veľmi zle. Cítila som sa veľmi smutne a prázdne. Chápeš, po tom všetkom, čo som pre túto pos**tú rodinu urobila,'' priznala sa mu princezná Diana. Už o pár minút sa jej nálada o čosi zlepšila a s Jamesom si začala posielať vzdušné bozky, ale aj rôzne narážky. „Chcem, aby si na mňa po polnoci myslel,'' povedala zrazu princezná Diana pričom ju predajca áut presvedčil, že to tak určite bude. „Nemusíš ma povzbudzovať, aby som na teba myslel. Posledné tri mesiace nerobím nič iné,'' pohotovo jej odpovedal. „Neboj sa, teraz sa so sebou nehrám. Už som sa nehral pri myšlienke na teba celých 48 hodín,'' dodal Gilbey.

V rozhovore taktiež Diana vyslovila obavy o tom, že by mohla byť v požehnanom stave. Kráľovskej rodine by totiž zrejme bolo viac, než jasné, že prípadne dieťa by nebolo Charlesovo. Už v tom momente mala dvojica značne naštrbené vzťahy a ako princezná v telefonáte spomenula, kráľovná Alžbeta sa na ňu posledné mesiace pozerala podozrievavo a zvláštne. O to horšie sa na svoju nevestu musela pozerať po tom, ako sa telefonát dostal do médií. Škandál, ktorý dokázal, že princezná Diana podvádzala svojho manžela - a to hneď niekoľkokrát s mnohými mužmi, však zatienil fakt, že si vôbec niekto dovolil kráľovskú rodinu odpočúvať.

Pravosť týchto nahrávok potvrdil s odstupom času aj samotný Gilbey. Ten priznal, že s princeznou sŕdc mal naozaj románik, o ktorom dúfal, že vydrží. Bohužiaľ sa tak nestalo...

Neprehliadnite: Zabudnutá princezná Anne. Dcéra kráľovnej Alžbety bola hviezdou až do momentu, kým neprišla Diana

- Najčítanejšie -