Presunúť na hlavný obsah

Chystáte sa kupovať práčku? Tieto funkcie vám zjednodušia život

Bývanie

Bez práčky si dnes už len málokto dokáže predstaviť pohodlné fungovanie domácnosti. Zistite, ako si vybrať tú naj práve pre vás.

Rozmýšľate nad výmenou práčky za nový model? Robíte správne. Staršie kúsky majú totiž často neprimerane dlhé cykly, použijú desiatky litrov vody navyše a aj spotreba elektriny je vyššia. Veľakrát dokonca nedokážu ani rozpoznať, či periete plný bubon, alebo potrebujete preprať iba jednu košeľu. Ktoré veci si všímať, aby vám nová práčka zjednodušila prácu a ušetrila peniaze?

Ideálna veľkosť bubna

Ako prvý zvážte priestor, ktorý môžete na práčku vyhradiť. Popremýšľajte tiež, či si vystačíte s menším bubnom, alebo potrebujete už väčšiu kapacitu. Pre dvojicu dospelých ľudí sa odporúča práčka na 6 kg bielizne. S pribúdajúcimi členmi rodiny však niekedy až nečakane rýchlo narastá množstvo špinavého oblečenia. V takom prípade je jasnou voľbou práčka s bubnom určeným na 8 kg bielizne alebo ešte väčším. Práve práčky s veľkosťou bubna na 8 a 9 kg sú v posledných rokoch na Slovensku najpredávanejšie.

Nemusíte sa však obávať, že by ich vonkajšie rozmery prehnane narastali. Konštrukčne sú totiž navrhnuté tak, aby čo najlepšie využívali vnútorný priestor. Môže sa pokojne stať, že vaša nová práčka s veľkým bubnom bude dokonca o pár centimetrov užšia ako jej dosluhujúca kolegyňa s menším bubnom. 

Otváranie zboku, alebo zhora?

Ak počítate s každým centimetrom a viete, že priestor nad práčkou nevyužijete, potom sa rozhliadnite v ponuke práčok s vrchným plnením. Najmä pre malú kúpeľňu, v ktorej je otváranie dvierok do strany ťažké alebo nemožné, je takéto riešenie niekedy jedinou záchranou.

V popularite však jednoznačne vedú práčky s bočným otváraním a v predajniach ich nájdete väčší výber. Výhodou je aj lepšia využiteľnosť priestoru. Viete ju napríklad zasunúť pod kuchynskú pracovnú dosku, môžete na ňu v kúpeľni odkladať kôš na bielizeň alebo nad ňu namontovať poličky či odkladaciu skrinku. Pri otváraní sa oplatí spomenúť ešte jednu vec – extra dvierka, ktoré sa dajú otvoriť kedykoľvek počas prania. Túto inováciu ponúkajú práčky Samsung s technológiou AddWash. Ľahko tak pridáte zabudnuté ponožky či tričko alebo ručne predpranú bielizeň, ktorú potrebujete iba odstrediť.

Hľadajte moderné technológie

Moderné modely práčok ponúkajú funkcie a inovácie, vďaka ktorým bude bielizeň čistejšia a zároveň ušetríte. Lídrom v oblasti inovácií sú pritom práčky od firmy Samsung. Vďaka funkcii AI Wash využívajú až 4 druhy senzorov. Práčka tak odváži množstvo vloženej bielizne, určí objem vody, ktorý použije, vyhodnotí úroveň znečistenia bielizne a podľa potreby pridá zo zásobníka automaticky viac pracieho prostriedku alebo predĺži čas oplachovania. Výborné tiež je, že práčky s funkciou AI Control môžete zapnúť alebo vypnúť na diaľku pomocou mobilného telefónu.

Bez alergénov a baktérií

Ak chcete mať kontrolu nad hygienickou čistotou svojej bielizne, vyberte si parnú práčku. Tá nielen perie, ale aj sterilizuje. Z dna bubna vypúšťa horúcu paru, ktorá prestupuje každým kúskom oblečenia a odstráni až 99,9 % baktérií a alergénov.

Práčky, do ktorých sa oplatí investovať

Do kúpy kvalitnej práčky sa oplatí zainvestovať. Nielenže bude vaša bielizeň lepšie vypraná, ale zároveň môžete ušetriť na energiách aj pracom prostriedku. Ak chcete držať krok s dobou, alebo ju ešte o kúsok predbehnúť, vhodnou voľbou sú superrýchle práčky QuickDrive značky Samsung. Nájdete v nich vyššie spomínané moderné funkcie a vaše pranie tak bude ešte jednoduchšie ako doteraz. Práčku môžete zapnúť na diaľku cez mobil, prihodiť počas prania zabudnuté tričko alebo si užívať výhody oblečenia zbaveného baktérií. Menej vibrácií a tichší chod zas zaručí digitálny invertorový motor, na ktorý Samsung ponúka záruku až 10 rokov. 

SPOZNAJTE PRÁČKY SAMSUNG

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

- Najčítanejšie -