Presunúť na hlavný obsah

Náš sex po rokoch strácal iskru: Táto jedna vec vám do spálne pomôže vrátiť vášeň

Partnerské vzťahy

Manželstvo je hotová alchýmia. No na to, aby ste v ňom udržali iskru aj po rokoch, treba mať skutočne recept. Zistila to aj Natália, ktorá nedá na jednu jedinú vec dopustiť.

Roky som si hovorila, ako to skvele v porovnaní s našimi kamarátmi zvládame

Natália s Mirom tvorili taký ten klasický ukážkový pár. Chodili spolu od strednej, počas výšky sa vzali a po nej Natália otehotnela. Narodil sa im vytúžený prvorodený syn a dva roky na to rozkošná malá princezná. Dokonalý vzťah ako z filmového plátna.

Výborne si rozumeli, mali množstvo spoločných záujmov a aj popri deťoch si vždy našli sami pre seba. Išli do kina, na spoločnú večeru, wellness pobyt. Jednoducho snažili sa tráviť čas aj spoločne a nebaviť sa len o plienkach a o tom, aký malý miľník jedno z detí aktuálne prekonalo (samozrejme aj to bolo pre nich dôležité).

Neprehliadnite: Nie je to len sexi čipková spodná bielizeň, čo dokáže chlapa vzrušiť: Potrpia si aj na oveľa bežnejšie veci

”Roky som si hovorila, ako to skvele v porovnaní s našimi kamarátmi zvládame. Bola som hrdá na to, že sme si dokázali rozdeliť čas, ktorý sme trávili spoločne s deťmi, ale aj osamote,” začína svoje rozprávanie Natália. ”No vtedy som ani len netušila ako veľmi som sa mýlila.” 

Dostali sme sa do bodu, kedy sme si po 10 rokoch nemali čo povedať

Ako to však býva, čas plynie a deti rastú. Čím boli deti staršie, tým menej Natáliu a Mira potrebovali. Odrazu mali kopec času jeden pre druhého. No už im nebol taký vzácny, ako keď boli Adamko a Ninka maličkí. ”Dostali sme sa do bodu, kedy sme si po 10 rokoch nemali čo povedať. Naša vždy aktuálna téma - deti, bola odrazu neaktuálna. A my sme postupne zisťovali, že sme zabudli tráviť čas jeden bez druhého. Jednoducho osamote.”

Pritom je to pre manželstvo nesmierne dôležité. Vtedy sa naozaj máte o čom rozprávať. Zdieľate pocity a zážitky toho druhého, ste si vzácnejší a akýsi bližší. Avšak práve na túto drobnosť väčšina párov zabúda.

Prečítajte si: Skutočná pravda o análnom sexe: 4 muži priznali, prečo je pre nich dôležitý

”Ja už dnes viem, že každý potrebuje svoj vlastný priestor a čas, kedy môže byť osamote. Práve vďaka tomu sa každý deň máme o čom baviť a tešíme sa jeden na druhého… Takisto sme sa napríklad zabúdali bozkávať. Dnes je to však inak."

"Bozk je naozaj prejavom lásky, oddanosti a endorfínov. Bozkávame sa intenzívne pri sexe, ale aj ráno po prebudení, pri odchode do práce. Nám sa odvtedy skutočne zlepšil vzťah a sme oveľa šťastnejší. A to je najlepším korením vzťahu aj po rokoch.” 

- Najčítanejšie -