Presunúť na hlavný obsah

Anti-age, hydratácia, či čistenie: Čo potrebuje vaša pleť, ak máte 20, 30, 40 je zásadný rozdiel

Krása

Naša pokožka sa vekom mení. To je samozrejmé. Ako ju však udržať v kondícii a ktoré procedúry jej pomôžu? Pozrite sa, čo prezradila odborníčka.

Tvár ako zrkadlo zdravia

Azda všetky máme jedno spoločné. Túžime po kráse, dokonalosti a snažíme sa ju zachovať si, čo najdlhšie. No to, že sa nám ideál, po ktorom túžime, nedarí dosiahnuť, je najmä naša chyba. Áno, za predčasné starnutie, akné, dehydratovanú pleť, či mnohé vrásky si môžeme vlastne sami. 

Dopúšťame sa často niekoľkých prehreškov, ktoré sú za úplne zbytočné pridávanie si veku zodpovedné. A zabúdame na to, čo je pre pleť nesmierne dôležité a zabezpečuje jej elasticitu. Najmä, že v každom období života potrebuje naša pokožka niečo iné. 

"A keď hrá pri našej pleti veľkú rolu genetika a vonkajšie faktory, ktoré na pleť vplývajú, existujú  určité problemý, ktoré trápia v jednotlivom veku väčšinu žien a na ktoré sa treba zamerať, či už doma alebo pri návšteve salónu krásy. Dôvodom je, že sa celý život hormonálne profilujeme a tým sa okrem iného mení aj kvalita našej pleti a s nimi ošetrenia, ktoré nám prospejú," hovorí expertka na krásu - Karolína Volkov, ktorá je majiteľkou salónu DNJ DNA. Práve profesionálni odborníci, vám najlepšie poradia, čo je pre váš typ pleti najefektívnejšie. Je dobré si nechať tvár zanalyzovať a zistiť, čo skutočne potrebuje. 

Pleť po 20 - tke

"Pri mladej pleti (20 rokov), je najdôležitejšie vytvoriť si rutinu a nezanedbávať pokožku, len preto, že zatiaľ neprejavuje nedokonalosti. Práve v tomto veku si totiž pleť najviac formuje “pamäť“ a aj keď nás nemusí trápiť akné, či iné nedokonalosti je úplným základom dôkladne odlíčenie, či pravidelné domáce čistenie. A to aj v prípade, že make - up nepoužívame. Zvyknúť si je treba aj na hydratáciu a používanie ochranných SPF faktorov."

"Ak sa rozhodnete vyhľadať špecialistku, mali by ste si vyberať ošetrenia, ktoré podporujú vnútorné čistenie nánosov v našich póroch. Tie sa v tomto období upchávajú najviac. Skvelý je práve preto peeling na odstraňovanie buniek pokožky, ktoré prirodzene odumierajú a len pri profesionálnom zásahu kozmetičky, ich vieme odstrániť poriadne a tým podporiť ich obnovu. Kozmetička by nemala pri salónnom ošetrení opomenúť masáž, ktorá pleť krásne prekrví a stimuluje tvorbu kolagénu. Tá je veľmi dôležitá po 25 roku života."

Inšpirujte sa: Paletky očných tieňov, ktoré si na jeseň získali naše srdcia: Vyberali sme tak, aby ich vedeli používať aj začiatočníčky

Samozrejme pokiaľ je pokožka aknózna je potrebné pravidelne salónné čistenie, už spomenutý peeling a produkty s obsahom kyseliny salicilovej, ktorá pleť dezinfikuje a upokojí. Najdôležitejšie v tomto veku je neodkladať problémy na neskôr. 

Pleť po 30 - tke

"Okolo 30 - tky sa objavujú prvé známky starnutia - jemné vrásky, dehydratácia, hyperpigmentácie, škvrny, či rozšírené cievky. Pleť už v tomto veku produkuje menej mazu a preto je veľmi dôležitá hydratácia, ktorá zabrani rýchlejšej tvorbe drobných vrások."

"Skvelý je pravidelný príjem vitamínu C, ktorý zjemňuje jazvy po akné, redukuje hyperpigmentacie, podporuje tvorbu kolagénu a má perfektné protizapalové účinky. V salónoch by ste v tomto veku mali smerovať k ošetreniam, ktoré hydratujú pleť, majú obsah vitamínov ale takisto aj k čisteniu pleti. Kozmetička najlepšie vie odhadnúť kombináciu ošetrení a ich intenziu."

"Minimálne by to, ale malo byť raz za mesiac a to striedaním klasických ošetrení zameraných na hydratáciu a zjemnenie vrások s tými intenzívnejšimi ako je napríklad neinvazívna mezoterapia o ktorej sme vám písali nedávno," pokračuje Karolína Volkov, zo salóna krásy DNJ DNA.

Pleť po 40 - tke

"Vo veku 40 rokov pokožka pomaly starne, objavujú sa výraznejšie zmeny - vrásky, ovisnutá pokožka, hyperpigmentácie a výrazne znížená tvorba mazu. Pri suchej pokožke, klesá hladina kolagénu (ten pokožku spevňuje) a kyseliny hyalurónovej (tá ju hydratuje). "

"V tomto veku nesmieme opomínať SPF faktor a príjem vitamínov a to najmä vitamínu C - ktorý udržuje mladistvý vzhľad, podporuje tvorbu kolagénu, chráni pokožku pred poškodením od slnka, redukuje tmavé kruhy pod očami, zlepšuje hydratáciu a pružnosť. Dôležitý je aj  vitamín A - retinol, ktorý voláme my profesionáli, vitamín krásy a je potrebný na obnovu buniek, zneškodňuje toxické látky a podporuje tvorbu kolagénu."

"Ak ste už vo veku 40+, rozhodne si doprajte časté a intenzívne masáže pleti, ktoré naozaj majú schopnosť ju jemne vyzdvihnúť a práve kozmetička vie ako ju najefektívnejšie realizovať. Pri ošetreniach v tomto veku je potrebné venovať čas aj krku, dekoltu a nesústrediť sa len na tvár samotnú a to pri všetkých typoch ošetrení. Starnutie sa totiž prejavuje na týchto častiach rovnako. Veľmi vhodné je v salónoch voliť mezoterapiu, chemický peeling na odstránenie odumretých častí a terapiu červeným LED svetlom, ktorá sa dá spojiť s akýmkoľvek anti - age ošetrením a ma priaznivé účinky pri spomalení tvorby vrások."

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Pôvabná Keira Knightley opäť zahviezdila: Uprostred noci rozohráva hru zvádzania

Faktory negatívne vplývajúce na našu pleť:

  • Nedostatok spánku
  • Slabý pitný režim
  • Diéty
  • Stres
  • Veľa rafinovaného cukru
  • Nadmerné množstvá kofeínu
  • Alkohol

- Najčítanejšie -