Presunúť na hlavný obsah

Laminácia, microblading, či hena: Ktorá technika je pre váš typ obočia najvhodnejšia?

Krása

Efekt hustého vyčesaného obočia, získava čoraz viac na popularite. Ako ho však docieliť, ak ho nemáte na prvý pohľad práve ukážkové? Dobrá technika dokáže zázraky.

Spoločný menovateľ - hustota a krása

Nebolo to ani tak dávno, kedy sme jednoducho nemali na výber pokiaľ išlo o naše obočie a jeho tvar. Dnes inovácie vo svete, zmeny a trendy jeho úprav, prichádzajú doslova v každej sezóne. Perfektne upravené obočie, totiž podčiarkne krásu každej ženy na naozaj dlhú dobu.

Správne tvarované a ošetrené obočie totiž vie urobiť zázraky s našou vizážou, dokáže opticky nadvihnúť a rozjasniť. Dodáva tiež charakter našej tvári. Pozrite sa, ktoré triky vám pomôžu dosiahnuť nádherný look.

Medzi tie najdiskutovanejšie patrí momentálne laminácia obočia, permanentný make - up či farbenie obočia hennou. Ktorá je pre nás tá najvhodnejšia a aký je v nich vlastne rozdiel ? 

Farbenie obočia hennou

"Začneme od tej najmenej invazívnej až po najinvazívnejšiu, aj keď si povieme prečo už vlastne ani tá taká invazívna nie je. Henna tu bola vždy, ale donedávna sme ju poznali len z exotických dovolenkových rezortov, kde ňou vedia špecialisti vykúzliť všetko od tetovania až po farbu na vlasy, nakoľko je skvelým, všestranným prírodným pomocníkom. Tak prečo zažíva v európe boom ako farba na obočie až teraz?," hovorí na úvod expertka na krásu - Karolína Volkov, ktorá je majiteľkou salónu DNJ DNA.

"Dôvod je jednoduchý - zobrali si ju do rúk tie najpoprednejšie značky vo svete úpravy obočia a vymysleli koncentráty, ktoré nie sú tak agresívne ako ju poznáme v klasickej podobe a hlavne v nich nájdeme veľké množstvo farebných prevedení." 

"Farbením hennou teda získame to najlepšie, z oboch svetov - síce farbu na prírodnej báze, ale takú čo vydrží dlhšie ako bežné farby na obočie a ešte k tomu pôsobí prirodzenejšie. Farbenie obočia hennou je teda pre tie z nás, ktoré su v podstate so svojim obočím spokojné a postačuje im pravidelná úprava na podtrhnutie krásy. Samozrejme, že vieme úpravou obočia a jeho nafarbením aj jemne pozmeniť jeho tvar a upraviť hrúbku."

"Henna je skvelá pri vyplnení jemných nedostatkov v podobe chybajúcich chĺpkov či potiahnutia obočia do dĺžky. Treba si ale pamätať, že stále sa jedna o bežnú úpravu obočia, ale s tým benefitom, že táto vydrží dlhšie a farba je sýtejšia a intenzívnejšia."

Táto metóda si nájde obľubu u žien, ktoré sú spokojné s ich prirodzeným obočím, no potrebujú šetriť čas a radi by ho len jemne upravili a zvýraznili jeho farbu na dlhší čas ako je to u bežných farieb na obočie.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Pôvabná Keira Knightley opäť zahviezdila: Uprostred noci rozohráva hru zvádzania

Laminácia obočia

"Túto techniku, ktorá je momentálne absolútnym trendom v úprave obočia môžeme pokojne nazvať aj novodobou “trvalou“. Ide o dočasné narovnanie a optické upravenie obočia, zjednodušene povedané technikou, ktorou sa naruší prirodzená štruktúra chĺpku, vyčeše sa do požadovaného tvaru a smeru, chĺpky sa narovnajú a nakoniec ustália neutralizérom. "

"Síce to znie veľmi invazívne a veľa klientiek má z laminácie obavy, či predsudky kvôli príliš “bujnému obočiu", ktoré je pre ňu špecifické. Pravda je taká, že obočie je hlavne viditeľne upravené a aj napriek tomu, že pôsobí hrubšie a hustejšie, špecialistka vie lamináciu prispôsobiť tak aby bolo také akurát." 

Je vhodná pre ženy, ktoré chcú vyzerať vždy upravene a bežne sa líčia. Vykonať ju je možné iba pokiaľ je obočie v dobrom stave a nemá veľa miest kde vynecháva chĺpky.

"Za najväčšiu nevýhodu považujeme určite čas kedy sa chĺpky vracajú naspäť do “pôvodného“ stavu, nakoľko nikdy neodchádza rovnomerne na celom obočí a teda je možné, že sa niektoré začnú chovať neposlušne a iné stále budú mať efekt laminácie. Vtedy treba obočie častejšie prečesávať, čo určite nie je pre ženy, ktoré sú neustále v pohybe. Priznávame, ale aj to, že je táto metóda taká malá závislosť, keďže každá žena uzná, že jej obočie nevyzeralo nikdy lepšie a upravenejšie a tvár to nádherne zvýrazní," vysvetľuje expertka na krásu - Karolína Volkov, zo salónu DNJ DNA.

Inšpirujte sa: Paletky očných tieňov, ktoré si na jeseň získali naše srdcia: Vyberali sme tak, aby ich vedeli používať aj začiatočníčky

Microblading/Nanoblading

"Permanentný make - up si prešiel jednoznačne najväčším prerodom vo svete beauty inovácii a to hlavne novou metódou, ktorú nazývame NANO. Ide o prístrojovú techniku, ktorá je narozdiel od bežného microbladingu kde išlo priamo o porušenie kože jemnými zárezmi, ktoré bohužiaľ pri nesprávnom prevedení vedeli byť aj nezvratné a často krát aj bolestivé. Tým, že sa NANO BROWS vykonáva prístrojovo, je možné tetovanie oveľa lepšie regulovať a detailnejšie ovládať."

"Prístroj, ktorý používajú brow artistky vytvára veľmi presné a ostré tenké línie, ktoré dokonale napodobujú prirodzený chĺpkok v obočí. Keďže je táto technika menej invazivná ako donedávna microblading, tak ju obľubujú aj ženy, ktoré nemusia mať riedke obočie, alebo byť s jeho hustotou či tvarom vyslovene nespokojné. Samozrejme je, ale táto technika stále najviac určená práve im, nakoľko dokáže obočie úplne zmeniť náš výraz tváre a celkový vzhľad."

Takže tie z nás, ktoré nemajú to šťastie, alebo nesprávnou starostlivosťou v minulosti porušili jeho prirodzený tvar naozaj nájdu v tetovaní obočia svoje stratené sebavedomie.

"Či už ide o ženu, ktorá potrebuje výraznu zmenu, alebo o takú, ktorá chce svoje obočie zvýrazniť či upraviť jeho tvar. Permanentný make -  up začína byť oveľa dostupnejším a jednoduchším ako kedykoľvek predtým. Pri zvolení správnej brow artistky dokážeme s permanentným make - upom robiť naozaj divy na počkanie a to približne do 3 hodín, toľko to trvá u nás v DNJ DNA. Nakoľko sa sústredíme aj na veci ako tvárovú typológiu, určenie asymetrie, meranie a styling obočia s cieľom dosiahnuť symetrické tvary oboch obočí či posúdenie pleti z hľadiska farebných tónov a podtónov, pretože vieme ako dôležité je aby bolo z dlhodobého hľadiska presne podľa predstáv klientky," dodáva na záver expertka na krásu - Karolína Volkov.

 

- Najčítanejšie -