Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh: O manželovej nevere viem, no napriek tomu mu ju tolerujem

Partnerské vzťahy

Zatiaľ čo sú ženy, ktoré sú schopné hádať sa s partnerom už na základe toho, že spomenie druhú ženu, sú aj ženy, ktoré dokážu tolerovať naozaj veľa. Dokonca aj neveru.

Kristián nebol mojou láskou na prvý pohľad a zo začiatku som dokonca neverila, že by som sa do takéhoto človeka mohla vôbec zamilovať. Práve on bol však človekom, do ktorého som sa pomaly zamilovávala každý deň. Nielenže mi znášal modré z neba, ale zároveň bol mimoriadne schopný a efektívny či už ako partner, alebo milenec v spálni. Naše mesačné randenie tak zrazu precitlo v lásku a ja som si nevedela predstaviť, že by mal po mojom boku skončiť iný muž. Na Kristiána som myslela vo dne v noci, dokonca ani po dvoch rokoch vzťahu ma neunavovalo vyzerať čo najlepšie v jeho prítomnosti a pri každej našej spoločnej večeri som sa chvela ako bláznivá pubertiačka. Keď si predo mňa pokľakol a požiadal ma o ruku, neváhala som. Do roka bola malá, rodinná svadba a všetko mi naďalej pripadalo idylicky. 

Prečítajte si: Zamilovala som sa do cudzinca. Zatiaľ, čo som ja od neho vyžadovala vzťah, jemu išlo len o jedno

Zarážajúce zistenie

Na ten deň si pamätám presne. Bol štvrtok večer a my sme s Kristiánom sedeli pred televízorom. Sledovali sme romantický film, kde sa hlavná hrdinka stala milenkou. Samozrejme, manželka jej priateľa sa to dozvedela a psychicky sa z toho zrútila. Film však ukazoval záber na nový, šťastný pár, ktorý sa mohol konečne milovať bez zábran. Predtým, než som stihla niečo poznamenať, ma zastavil môj manžel. „Zbytočne to prežíva. To sa môže stať hocikomu, nechápem prečo robí tá žena také scény... keby ho možno nechala spávať s inou, tak by od nej neodišiel,'' povedal nahlas Kristián a ja som onemela. V žalúdku sa mi ozval pocit, ktorý som dovtedy nepoznala - obrovský stres a strach zároveň. Moja ženská domýšľavosť sa zapla a fungovala na plné obrátky. Chce mi tým povedať, že toto je normálne? Čo pre neho manželstvo vlastne znamená? Možno si aj on nájde milenku... tieto nepríjemné pocity ma sužovali ešte niekoľko dní. Keď som sa s tým zverejnila blízkej kolegyni, povedala, že si zbytočne domýšľam. To som si myslela aj ja, až do momentu, kým som nevidela zvláštnu sms správu. 

Neprehliadnite: Skutočný príbeh: Žila som s bohatým partnerom. Zo vzťahu som však zutekala kvôli tejto veci

Kristián práve varil večeru, keď mu v obývačke pipol mobil. Nemám heslo k jeho mobilu a nikdy som ani takéto veci neriešila. Svoje textové správy však nemá blokované a hneď, keď mu nejaká príde, to vyskočí na zamknutej obrazovke - aj s textom. Nahla som sa a to, čo som prečítala ma šokovalo. „Dopriala by som si ešte jedno kolo po včerajšku. Teraz však navrhujem, že čokoládu z teba zlížem ja,'' písalo mu neznáme číslo a ja som sa skoro zrútila. Vyšla som z bytu s tým, že sa potrebujem prejsť. Celú prechádzku som preplakla a rozmýšľala, čo robiť. Kristiána milujem, plánujeme spolu rodinu a dieťa... myslela som si, že takéhoto muža by som z fleku opustila, no jeho nedokážem. Po tom, ako som prišla domov, som Kristiánovi povedala, že jednoducho nemám náladu a cítim sa zle. Hneď ma objímal, bozkával, utešoval.. a ja som pochopila, že skutočne miluje mňa. Jednoducho, tak, ako to vtedy pri filme naznačil - potrebuje si užívať. Uvidíme však, kedy sa zbavím strachu z pípnutia každej novej textovej správy....

- Najčítanejšie -