Presunúť na hlavný obsah

Štvrtá séria The Crown na Netflixe: Milostný trojuholník a zďaleka nie rozprávkový život Diany, ktorý by ste nechceli

Zábava

Štvrtá séria populárneho seriálu Koruna strhne aj tých, ktorí sa doposiaľ o kráľovskú rodinu nezaujímali. Začína pravda o milostnom trojuholníku v zložení princ Charles, Diana a Camilla.

Dlhoočakávaná štvrtá séria The Crown uzrela svetlo sveta a od 15. novembra zaznamenala obrovský úspech. Seriál, ktorý odhaľuje zákulisie britskej kráľovskej rodiny trochu inak ako sa doteraz prezentovali jej členovia pred spoločnosťou. 

Tí, ktorí sledujú seriál od začiatku tak mohli zistiť, prečo sa kráľovná Alžbeta II. dodnes silou mocou drží trónu, hoci v jej veku už viacero kritikov čakalo, že konečne poľaví a prenechá žezlo následníkovi trónu, princovi Charlesovi. 

Štvrtá séria si však na svoju stranu prikloní aj tých, ktorí sa doposiaľ o britskú monarchiu nezaujímali. V seriáli sa totiž vrátime do čias, keď Charles a Diana vstupujú do manželstva, avšak zďaleka nie vysnívaného. V hre je totiž jeho životná láska Camilla Parker Bowles, Charlesom toľko milovaná a spoločnosťou toľko nenávidená. 

Čítajte tiež: Nechcené dieťa a zlá študentka. Aká bola princezná Diana predtým, než stretla Charlesa?

Dráma v manželstve princa Charlesa a Diany 

Najočakávanejšie štvrtá séria teda nechá divákov nahliadnuť do súkromia a intímneho života princa Charlesa a princeznej Diany, miláčika ľudu. Dokonalosť sama o sebe, napriek tomu v láske nešťastná. Charlesove srdce totiž patrilo len jednej žene a tou bola a stále je Camilla. 
Svet ju doteraz poznal ako rozvracačku toho ideálneho vzťahu, kedy princezná Diana bola tou „ukrivdenou“ a Camilla tou „zlou.“ Naozaj to tak však vždy bolo?

V seriáli sa vrátime do osemdesiatych rokov, keď začne vzťah Charlesa s Dianou a odhalí, čomu všetkému sa musel prispôsobiť v dôsledku striktného protokolu kráľovskej rodiny. 
Rovnako sa tiež dozvieme viac o Camille. Žene, ktorá verejnosť nikdy nezaujímala až tak ako Diana a málo o nej dodnes vieme.  My v redakcii sme zvedavé, ako sa celý príbeh bude vyvíjať a čo všetko ešte kráľovská sága odhalí. A čo vy? Začali ste už pozerať? Víkend je na to ako stvorený!

Neprehliadnite: Obrala ho do poslednej koruny. Ako v skutočnosti vyzeral rozvod Diany a Charlesa?

Železná lady Margaret Thatcher

Seriál mapuje okrem spoločenského a súkromného života členov monarchie aj život politický a popri zaujímavých a chytľavých zápletkách sa tak dozvedáme historické súvislosti. Jedným z dôležitých míľnikov bolo aj zvolenie prvej ženy do kresla premiéra Spojeného kráľovstva. Seriál odhalí vzťah kráľovnej Alžbety II. so „Železnou lady“ ako ju verejnosť dlhé roky prezývala. 

Mohlo by vás zaujímať: Keď mu zomrela bývalá manželka, volal milenke. Čo sa dialo po smrti Diany v kráľovskom paláci?

V tejto sérii Alžbeta II. bude čeliť náročným situáciám, čo vzhľadom na jej povahu nebude jednoduché. Dozvieme sa tiež, aká v skutočnosti Alžbeta II. bola predtým, ako ju pozná naša generácia. 

Vedeli by ste si predstaviť žiť podľa protokolu kráľovskej rodiny?

spolu hlasovalo 91 ľudí

Áno
19
Nie
72

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe