Presunúť na hlavný obsah

Myslela som si, že z jej strany nič nehrozí: Táto žena mi za chrbtom zvádzala manžela a až takto hlboko klesla

Partnerské vzťahy

Pod lampou býva najväčšia tma. O tom sa na vlastnej koži presvedčila čitateľka Veronika, ktorej manžel si tajne užíval s touto ženou z jej okolia.

Príbeh, ktorý sa mi stal je ako zo zlého sna a opäť raz ma presvedčil o tom, že sa nevypláca ženám pomáhať. Majú totiž v sebe niečo, čím vám skôr či neskôr vrazia dýku do chrbta. Poďme však na to po poriadku. 

Prečítajte si: Tieto znamenia prežijú harmonický rok 2021: Pozrite sa, či patríte medzi tých šťastných

Zhruba pred rokom môj manžel uzavrel vo svojej firme obchod so zahraničnou spoločnosťou a pre zlepšenie vzťahov sa chcel naučiť aspoň základy taliančiny. Tú dokonale ovládala moja kolegyňa, ktorá si neustále sťažovala, že má nízky plat. Ponúkla som jej súkromné hodiny môjho muža s tým, že hoci jej nemôžem zvýšiť plat vo firme, takto si môže aspoň pár eur privyrábať. Vopred som ju ale varovala, že môj muž je tvrdý oriešok a na nových ľudí si ťažšie zvyká, čo môže pôsobiť na iných z jeho strany spočiatku povýšenecky a namyslene, keďže každý ho ihneď kvôli nadštandardu a peniazom vidí čierno. Súhlasila a na prvej hodine u nás doma som dokonca bola prítomná aj ja sama. 

Tajné stretávanie sa a predstieranie, že spolu nič nemajú

Neskôr sa však ich hodiny presunuli do terénu vždy podľa situácie, akú si vyžadovali konverzačné hodiny. V istom momente mi však ich správanie prišlo veľmi podozrivé a hoci nič konkrétne som nezistila, prepadol ma pocit, že tí dvaja by spolu niečo mohli mať. Dovtedy som však nad tým ani len neuvažovala. Nevedela som, či ide len o paranoju alebo na tom bude niečo pravdy. 

V jeden večer som nahliadla mužovi do mobilu a začala si čítať ich správy, ktoré boli „šifrované“, ako inak, než v taliančine. Niektoré slová som si však narýchlo zapamätala a keď som si ich hodila do prekladača, boli až príliš intímne na to, aby išlo o slovnú zásobu určenú pre biznis stretnutia môjho muža. Preskrolovala som sa na začiatok konverzácie, aby som zistila, kto komu napísal ako prvý a čuduj sa svete, môj manžel to nebol Bola to práve ona. Žena, ktorej som sa rozhodla pomôcť mi za chrbtom zvádzala muža a pri každej príležitosti si vynucovala jeho pozornosť. 
Vedela som, že to je viac menej z jej strany a nenašla som žiadne známky o tom, že by už k niečomu došlo. 

Nepríjemná pravda, ktorá zabolí

Rozhodla som sa ukončiť ich hodiny doučovania bez toho, aby môj muž o tom vedel. Koniec koncov, ja som bola tá, ktorá ju „prijala“. Dôvod som neuviedla, iba ten, že môj muž už ako takú slovnú zásobu má a to mu postačí. Moja, dnes už bývalá, kolegyňa mlčky odišla a vôbec sa ma nepýtala na viac informácií. Akoby to tušila a vedela, že to idem urobiť. 

Svojmu manželovi som to oznámila večer a vo vnútri sa tešila, ako hladko som dokázala zabrániť nevere svojho muža. On ma však predbehol a začal sa mi ospravedlňovať, pričom mi povedal, že sa nečuduje, že som ju ukončila a urobí všetko pre to, aby to medzi nami bolo také ako predtým. I keď povzniesť sa nad situáciu budem musieť ja a odpustiť mu o to viac. Nerozumela som, o čom to trepe. Prezradil sa v domnienke, že o tom už dávno od nej viem, že spolu mali intímny pomer a stala sa im „nehoda“. Keďže však moja kolegyňa nemohla niekoľkokrát predtým so svojimi bývalými otehotnieť, odmietla ísť na potrat, s čím on nič neurobí. 

Mohlo by vás zaujímať: Manžel bol čoraz častejšie mimo domu: Keby muži vedeli, ako to iní hneď využijú, možno by boli viac na obzore

Postavil ma tak pred hotovú vec, s ktorou som nerátala a nerozumela som, ako sa za tak krátky čas môže niekomu zmeniť život. Jeden deň ste v harmonickom manželstve a na ďalší riešite budúce dieťa z jednorazového sexu. Vôbec sa s tým neviem vyrovnať, neviem mu ani len odpustiť, i keď najväčšiu vinu mám na tom ja sama. Pustila som si do domu ženu a slepo som jej verila...

- Najčítanejšie -