Presunúť na hlavný obsah

Angelina Jolie pred 15 rokmi a dnes: Čo formovalo jej kariéru, rodinný život a vnútorný svet?

Zahraničné celebrity

Krásna herečka, obetavá mama a žena, ktorá sa snaží pomáhať všade, kde je treba. Aj taká je Angelina Jolie. Čo však malo vplyv na jej kariéru, rodinu a čo ju vlastne v značnej miere formovalo?

Zlomové momenty, ktoré tvorili jej osobnostnú podstatu

2003: Je rokom, kedy to celé začalo. Angelina Jolie a Brad Pitt  sa stretávajú pri natáčaní filmu Mr. & Mrs. Smith. Známy herec je ženatý s Jennifer Aniston, Angie podala žiadosť o rozvod s Billym Bobom Thorntonom v júli 2002.

Práve v tomto období si k sebe hľadali cestu, hoci ako obaja priznali v mnohých rozhovoroch, to ani náhodou neplánovali. „Nevedela som veľa o tom, kde presne sa Brad v jeho osobnom živote nachádzal, ale bolo mi jasné, že bol so svojou najlepšou priateľkou, s niekým, koho miloval a vážil si ho. A tak sme obaja žili, predpokladám, veľmi plnohodnotný život... Myslím, že sme boli poslední dvaja ľudia, ktorí hľadali vzťah. No osud to zariadil celé inak," prezradila magazín Elle. 

2004: Objavujú sa prvé správy o tom, že dvojica tvorí pár. O rok neskôr požiada Jennifer Aniston po 4,5 roku manželstva o rozvod. 

2005: Fotografi odfotili Angie a Brada na dovolenke, spolu s jej adoptívnym synom Maddoxom v Keni, čím potvrdili, že tvoria pár. Keď Jenn uvidela fotografie, odbila to len jednou vetou pre Vanity Fair: „Svet bol šokovaný a ja som bola šokovaná tiež.“ Mezdičasom si pár adoptoval 6 mesačné dievčatko. 

2006: Angie sa na verejnosti obajvuje s tehotenským bruškom a dvojica potvrdzuje, že čakajú spoločného potomka. No a v máji, herečka porodila v africkej Namíbii prvú dcérku Shiloh.

Prečítajte si: Nešťastná Jennifer Aniston? Seriálová Rachel randila aj v skutočnosti s dvoma hercami z ikonického seriálu

2007: 14. marca 2007 si pár adoptoval chlapčeka z Vietnamu.

2008: Známa herečka na filmovom festivale v Cannes prizná, že je tehotná a čaká dvojičky. "Nečakali sme dvojčatá. Takže nás to šokovalo, ale aj potešilo, máme radi výzvy." Bábätká sa narodili v júli. 

2012: V apríli dvojica oznámila zásnuby. „Je to prísľub do budúcnosti a ich deti sú veľmi šťastné. V tejto chvíli nie je stanovený žiadny dátum,“ vyjadrila sa v tom čase ich manažérka. 

2013: Angie pre New York Times prezradila, že podstúpila preventívnu dvojitú mastektómiu. "Rozhodnutie o vykonaní mastektómie nebolo ľahké. Ale som veľmi šťastná, že som sa k tomu dostala. Moje šance na rakovinu prsníka, klesli z 87 percent na 5 percent."

2014: Dvojica sa zosobášilia vo Francúzsku. „Ceremoniál bol vo Francúzsku, ale museli sme veci  zlegálniť v Kalifornii,“ prezradila herečka pre New York Times o rok neskôr.

2016: V tomto roku sa manželia rozhodli ísť každý vlastnou cestou. Posledných pár mesiacov pred oficiálnym vyjadrením, boli od seba a pracovali na rôznych projektoch. V septembri, Angie požiadala o rozvod. 

Objavila samu seba a urobila zásadný prierez

Za prvú krízu sa považuje kritické obdobie Angeliny, ktorá upadla do depresie. Krásna herečka podľa vlastných slov chradla každý deň a pomôcť jej nedokázali ani tí najbližší. Ako samotný Brad uviedol, toto obdobie bolo preňho veľmi zničujúce a uvažoval o rozchode.

„Moja žena ochorela. Bola stále nervózna kvôli práci, osobným problémom, kvôli chybám a prehrám, kvôli starostiam s deťmi. Neustále plakala, bola veľmi chudá a nešťastná,'' prezradil na sociálnej sieti Brad ešte pred niekoľkými rokmi.

„Stratil som nádej a tušil som, že sa čoskoro rozvedieme... a potom som začal konať. Venoval som jej pozornosť, prekvapoval som ju, začal som ju zahŕňať kvetinami, bozkami a komplimentmi. Stala sa centrom môjho diania a nebudete veriť, no rozkvitla. Vtedy som pochopil, že žena je obrazom svojho muža,'' dodal herec. Ani toto však manželstvo nedokázalo zachrániť. Na verejnosť vyšli správy o tom, že Brad mal veľmi blízko k alkoholu, čo sám potvrdil.

„Pil som veľmi veľa... je to krátky čas, čo som si to uvedomil. Možno to znie čudne, no som tomu rád. Naozaj by som sa v tom období totiž kľudne mohol spiť pod obraz boží. S vodkou mi to šlo, bol som v tom dobrý,'' prezradil pre magazín GQ.

„Odišla som od neho pre dobro rodiny a blaho svojich detí. Bolo to správne rozhodnutie,'' priznala Angelina pre magazín Vogue. 

Neprehliadnite: Ak sa ženy nestanú matkami, sú považované za poškodený tovar: Jennifer Aniston roky bojovala s touto nálepkou

Napriek tomu je dnes Angie okúzľujúca, láskavá, nežná, úspešná, má veľké srdce a v neposlednom rade je skvelá mama. Je jasným dôkazom toho, že materstvo každej žene prospieva po všetkých stránkach. A svoju najdôležitejšiu životnú rolu užíva skutočne plnými dúškami. Dokonca aj bez muža po svojom boku. Aj single žena dokáže všetko zvládnuť.

"Aj keď vo vzťahoch som veľké šťastie nemala, pochopila som, že deti sú mojim poslaním. To čo sa mi stalo ma formovala a vďaka tomu, som to dnes ja. Rozhodla som sa však robiť všetko preto, aby som pomáhala tým najslabším. A tým, že mám výhodu v tom, že ma ľudia poznajú, robí sa mi to o niečo ľahšie. Deti sú jednoducho môj život."

- Najčítanejšie -