Presunúť na hlavný obsah

Brigitte Bardot ako ikona minulosti aj súčasnosti. Toto sú jej tipy na večnú krásu

Krása

Francúzska modelka, herečka a speváčka len pred pár týždňami oslávila 86 rokov. Svoj povestný pôvab si však drží do dnešného dňa.

Božské pery

Brigitte dobre vedela, že jedným z najvýraznejších bodov ženskej zmyselnosti sú práve pery. Preto sa o tie svoje príkladne starala a stará do dnešného dňa. Využíva najmä svetlé rúže, ktoré opticky zväčšia objem. Predtým však na pery nanesie vazelínu, aby boli nielen dostatočne hydratované, ale zároveň jemne lesklé. Dnes máme na výber mnoho zväčšujúcich leskov, no je potrebné dodať, že prvoradá je práve hydratácia - bez nej aj plné pery pôsobia ''svrknuto'' a mdlo. Vedela to už aj Brigitte pred viac ako 50-timi rokmi!

Prečítajte si: 4 vekotypy, ktoré prezrádzajú to, že každý z nás starne inou rýchlosťou: Zistite, do ktorej kategórie patríte

Objemné vlasy

Keď sa povie meno herečky Brigitte Bardot, mnoho žien si spomenie nielen na krásnu ženu, ale aj na jej objemné, husté vlasy. Slávna herečka to robila netradičným spôsobom, ktorý vám síce neodporúčame, no predsa - každé ráno si do vlasov naliala trochu coca-coly a následne ich mierne natupírovala. Dnes už existuje mnoho prípravkov, ktoré vám pri vytváraní objemu pomôžu, dôležité je však, aby ste ich tak, ako Brigitte aplikovali na pravidelnej báze. Práve pri tomto ponúka herečka skvelý tip - ak si svoje vlasy sušíte fénom, odporúča sa to robiť v predklone a následne zalakovať. Samozrejme, využite radšej lak na vlasy než sladké vody. 

Štíhly pás

Brigitte vedela, že nezáleží na tom, aké má žena boky či stehná, dôležité je, aby celková postava pôsobila žensky. Práve preto dbala na to, aby zvýraznila svoj pás. Zameriavala sa najmä na cviky určené na túto oblasť, akou je napríklad rýchla chôdza či beh. Medzi jej obľúbené aktivity však patrilo najmä cvičenie s obručou, ktoré praktizovala po malých častiach každý deň. Sama bola fanúšičkou kúskov, ktoré zvýrazňujú najmä túto oblasť ženy, a tak nie je pochýb o tom, že si aj ona pod šatami vypomáhala korzetami. 

Neprehliadnite: Dajte zbohom nadbytočnému tuku v okolí pása. Pomôžu vám jednoduché, no účinné cviky

Zvýraznite to, čo je na vás krásne

Žena by podľa pravidiel elegantnosti nikdy nemala byť ''too much''. Vedela to aj Brigitte a práve preto na sebe zvýrazňovala len jednu časť - v jej prípade to boli práve oči. Podľa nej aj vo svete mejkapu platí určitá etiketa, ktorú treba dodržiavať. Nikdy by ste tak nemali kombinovať tmavé, výrazné rúže s výrazným líčením očí. To isté pre ňu platí aj v móde - pokiaľ máte veľký výstrih, je nevhodné, aby ste si k nemu zobrali aj krátku sukňu. Dôležité je síce zvýrazniť to, čo je na vás krásne, no zároveň na to miesto upútať aj pozornosť. Brigitte si všimla, že ak je všetkého veľa, vaša výnimočná prednosť zaniká.. a toho je veru škoda.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe