Presunúť na hlavný obsah

3 veci, na ktoré by ste sa pri výbere partnera mali zamerať: Toto odporúčajú všímať si psychológovia

Partnerské vzťahy

Pri výbere životného partnera, by okrem chémie, malo zohrávať úlohu aj niečo iné. Pozrite sa, na čo sa treba podľa odborníkov zamerať. Teda ak túžite po stabilnom zväzku.

 

Snaží sa vás urobiť šťastnou? 

Ak uprednostňuje vaše šťastie pred svojím, resp. ho cíti ako vlastné (ale tak úprimne), skutočne máte po svojom boku niekoho, kto je v dnešnej dobe doslova ohrozeným exemplárom. Všetci vieme, aké náročné môže byť vzdať sa vlastných predstáv a ideálov kvôli niekomu inému.

Neprehliadnite: Ako často by sme mali mať sex? Odpoveď vás prekvapí!

Ak to ten váš robí navyše dobrovoľne, môžete si blahoželať. "Sú muži (samozrejme aj ženy), ktorí by svojej polovičke naozaj zniesli aj modré z neba. Potom je už len na vás, aby ste sa postarali o to, aby bol partner rovnako šťastný po vašom boku," prezrádza Mgr. Emil Luvanský, klinický psychológ. 

Stereotypy, ktoré máme naučené, treba vedome sledovať 

Pamätáte si, už Sigmund Freud tvrdil, že si podvedome vyberáme partnerov, ktorí sa podobajú na našich rodičov. A veru je v tom kus pravdy. Zväčša to však platí v prípade, ak človek vyrastá v úplnej rodine. Inak na nás tieto stereotypy nemajú daný vplyv.

Prečítajte si: Muži narodení v tomto znamení, patria medzi najobetavejších: Nájsť takého je lepšie ako výhra v lotérii

"Hoci ste možno aj s otcom možno nemali ideálny vzťah, práve na základe jeho vlastností, si vyberáte muža po svojom boku. Vždy je totiž o tom, že sme na niečo zvyknutí a to sa snažíme premietnuť do svojho života aj v dospelosti. A zväčša je to fajn cesta. Hovorí to o vás, že máte silné a pevné rodinné korene a práve rodina je pre vás základným pilierom bytia. Niekedy je dobré počúvať svoje vnútro." 

Dokáže robiť kompromisy a ústupky?

Samozrejme, hádky ku vzťahu patria. Bez nich by to asi nebolo ani ono. Avšak základom je, aby sa s vami muž nehádal kvôli malichernostiam. 

"Navyše, ak po hádke hľadá konštruktívne riešenia, nemá problém pristúpiť na kompromis a nepotrebuje mať posledné slovo za každú cenu, môžete byť spokojná."

Sú podľa Vás tieto veci dôležité?

spolu hlasovalo 167 ľudí

Nie
17

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe