Presunúť na hlavný obsah

Prirodzene širšie boky sa cvičením nezmenia: Je potrebné sa zamerať na budovanie iného typu postavy

Chudnutie a diéty

Podľa trénerov, patria práve boky medzi najproblematickejšiu partiu žien. No aj pre tie, ktoré ich majú širšie, majú riešenie. Treba zmenu cieliť, na celkom nové telo.

Nebojte sa aj žena so širšími bokmi môže byť mimoriadne príťažlivá. Jej postava však musí byť proporčne inak vyskladaná ako postava ženy s úzkymi bokmi. A presne podľa toho treba voliť aj cvičebný plán. Ideálne je urobiť si 5 dňový tréning, ktorý budete každý týždeň dodržiavať. Úplne postačí 20 minútová rutina a vaše telo sa zmení.

Neprehliadnite: Eliminuje hmotnosť, uzdravuje a skrášľuje: Toto ovocie ponúka pre organizmus množstvo benefitov

5 - dňový tréningový plán pre transformáciu nového tela

 

1. deň

  • Drepy - Stojte nohami o niečo širšie ako je dĺžka vašich ramien. Základom sú päty na zemi a pevný postoj, v ktorom by ste sa mali cítiť naozaj sebaisto. Pri ohýbaní kolien sa sústreďte na zadok, ktorý by mal smerovať smerom dozadu, ako keby ste sedeli na stoličke. V poslednej fáze vytlačte boky dopredu a postavte sa späť. Toto cvičenie opakujte 20 krát a s pribúdajúcimi dňami zvyšujte ich počet.

  • Mŕtvy ťah s vystretými nohami - Postavte sa k činke s chodidlami od seba, približne na šírku ramien, špičky nôh smerujú mierne von. Vypnite hrudník, ramená tlačte nadol a dozadu, stred tela zostáva spevnený. Nadýchnite sa a začnite činku zdvíhať. Činku dotiahnete, až kým nie je telo v vzpriamenej polohe. V takejto polohe spolu s činkou klesáte späť.  Čo sa týka počtu opakovaní, najlepšie je vykonávať 3 série po 10-15 opakovaní. 

2. deň

  • Kliky - Začnite v push-up pozícii s kolenami na podlahe a rukách ohnutých v zápästí. Ohnite si lakte a znížte hrudník, až kým nie je pár centimetrov od zeme. Následne vytlačte do prvej pozície a opakujte 30 krát. Týmto cvičením si spevníte oblasť paží a ramien.

3. deň

  • Dvíhanie panvyCvičenie určené na spevnený a okrúhly zadok bez celulitídy. Ľahnite si na zem, ruky nechajte voľne obopínať vaše telo, kolená sú ohnuté smerom nahor. Začnite dvíhať panvu smerom k stropu s tý, že chodidlá a lopatky musia ostať pevne na podložke. Opakujte 15 krát po 2 série. 

4. deň

  • Posilnenie nôh - Na začiatku cviku stojte vzpriamene, následne sa ohnite a položte ruky na zem. Malými krokmi sa dostaňte do push-up pozície a potom rýchlym švihom skočte naspäť smerom k nohám. Pri tomto cvičení sa poriadne zapotíte a zlepšíte svoju kondíciu.

5. deň

  • Pozícia plank - Pozíciu plank pozná azda každý z vás, no nie každý ju vie aj správne praktizovať. Lakte sú pevne na podložke, ruky zovreté v päsť, podsadená panva a spevnené brucho tvoria základ. Chrbát by mal byť vystretý a zadok by nemal vytŕčať. V tejto správnej plankovej pozícii sa snažte vydržať čo najdlhšie a s pribúdajúcimi týždňami svoj rekord zvyšujte.

  • Výpady - Zo stoja urobíte výpad vpred tak, že koleno prednej nohy sa nedostáva pred špičku, teda zviera uhol okolo 90°. Koleno zadnej nohy spúšťate, až kým sa jemne nedotkne podlahy. Celá cvičenie by malo byť veľmi plynulé.

Prečítajte si: Detoxikačné čaje ako cesta ku kráse: Skutočne fungujú, alebo ide len o marketing?

- Najčítanejšie -