Presunúť na hlavný obsah

Aký je váš index ženskej príťažlivosti? Tieto dve veci prezradia, koľko mužov z vás nevie spustiť oči

Krása

Tieto dve časti ženského tela rozhodujú o tom, či na vás môže väčšina mužov nechať oči. Všimnite si však jeden súvis so súčasnou posadnutosťou žien, ktorá s tým úzko súvisí.

Každá z nás je krásna a krása nie je úplne všetko, ale priznajme si tiež otvorene aj to, že každá sa chce páčiť. 

Podľa štúdie, s ktorou prišiel Barnaby Dixson, si muži na ženách najviac všímajú tieto dve proporcie – pás a boky. Zatiaľ čo niektorí ste to možno tušili, iní ste si možno mysleli, že určitú hru tu bude zohrávať zadok alebo prsia. Na prsia im síce padol pohľad ako prvý, ale...
K tomuto záveru dospeli po tom, čo mužom ukázali rôzne fotografie žien a ich postavy, pričom skenovali ich pohľad očí na základe infračerveného žiarenia. 

Vedci však presne vedeli, čo robia a tak trochu tušili, že práve pás a boky budú rozhodujúce. Predtým totiž tieto fotografie žien zámerne upravili tak, že im zúžili pás a vytvarovali boky. Prvé, na čo im padol zrak bol síce ženský hrudník, ale rozhodovali sa napokon podľa toho, aký bol pomer medzi pásom a bokmi. Ženy, ktoré mali najpríťažlivejší efekt na mužov mali tento výsledok 0,7, teda obvod pása tvoril 70% z obvodu bokov. 

Mohlo by vás zaujímať: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

Obvod pásu a bokov priamo súvisí so ženskou príťažlivosťou

Pomer medzi pásom a bokmi vypočítate jednoducho. Vzorec, ktorý vám teraz prezradíme predstavuje akýsi index krásy, na základe ktorého muži reagujú najviac. 

1. Odmerajte si obvod pásu v tom najužšom mieste. 
2. Boky si zmerajte v čo najširšom mieste. 
3. Obvod pásu vydeľte obvodom bokov a máte výsledok. 

Ak vám vyšlo 0,7 alebo sa k tomuto číslu zázračne približujete, môžete si byť isté, že väčšina mužov z vás nevie spustiť oči. Ak máte iné proporcie, nič si z toho nerobte. Stále je to len akýsi výpočet, ktorý ukazuje viacmenej pudovú reakciu opačného pohlavia. Zrejme je to podmienené aj tým, že takáto žena pre nich predstavuje symbol plodnosti už odpradávna. 

Ženy sú posadnuté retušou a zužovaním si pásu 

Keď sme však spomenuli tú retuš za účelom vytvárania si opticky užšieho, tzv. osieho drieku, nepripomenulo vám to niečo? Nám teda rozhodne áno. V súčasnosti totiž na sociálnych sieťach podľahli práve trendu zužovaniu si pása a zdokonaľovania si postavy práve do tvaru presýpacích hodín. Ťažko však povedať, či to vyplýva priamo z reakcie mužského osadenstva na sociálnych sieťach alebo či tento trend určil najpopulárnejší klan súčasnosti, Kardashianky. 

Neprehliadnite: Vitamín C ako elixír mladosti: Toto dokáže s vašou pleťou v priebehu mesiaca

Rusky v tom vedú

Spomedzi žien získavajú prvenstvo v tomto type postavy práve ženy z východného bloku. Ultra štíhlou postavou sú doslova posadnuté a rovnako tak osím pásom. Pre veľa mužov sú to práve Rusky, ktoré patria medzi najkrajšie ženy sveta a celkovo ženy z postsocialistických krajín, vrátane Slovenska. Takže, milé dámy, môžete byť so sebou tak či tak spokojné.

- Najčítanejšie -