Presunúť na hlavný obsah

Aktívne ženy sú sexy

Móda

Život máme len jeden a je dobré ho žiť naplno, nielen prežívať zo dňa na deň a čakať na niečo, čo príde. Každý týždeň čakáte na voľný víkend, každý rok na dovolenku a môže sa stať, že vám celý život prejde pomedzi prsty. Chyťte opraty do svojich rúk a začnite byť aktívna. Športové a outdoorové aktivity vám dodajú novú iskru do všedných dní.

Ak nie ste športovo zdatnou ženou, nemusíte vešať hlavu, pretože príroda a vonkajšie prostredie ponúka množstvo možností, ako premeniť váš bežný život na aktívne prežívané dni. Stačí len vyraziť von napríklad na prechádzku rýchlou chôdzou a keď to budete robiť pravidelne a dlhodobo, možno postupne zrýchlite a začnete do aktivity zaraďovať aj beh. Skvelou vonkajšou športovou aktivitou je aj turistika. Našťastie sú na Slovensku rôzne trasy s odlišnou náročnosťou a mnoho z nich je otvorených celoročne. Jediné, čo okrem pevnej vôle a dobrej nálady na outdoorové aktivity potrebujete, je kvalitné oblečenie, ktoré vás nesklame ani v náročnejších podmienkach.

Vrchná vrstva

Je neodškriepiteľnou pravdou, že aktívne ženy, ktoré sa venujú športovým aktivitám, sú príťažlivé, a to nielen kvôli fyzickej stránke, ale majú úsmev na tvári a doslova z nich srší pozitívna energia. Ak k nim patríte, určite si zaslúžite obnoviť svoj športový šatník. V ňom zaručene nesmú chýbať dámske funkčné bundy, ktoré sú ideálne do poriadnej zimy. Zároveň si môžete vybrať aj jednu na bežné nosenie. Moderné kúsky vás poriadne zahrejú a nedovolia, aby ste ani počas športovania vonku necítili chlad.

Funkčné bundy pre ženy sa spravidla vyznačujú tým, že majú vysoký vodný stĺpec, no zároveň odvádzajú prebytočný pot, ktorý pri športovej aktivite vyprodukujete. To, že by ste v bunde športovali v zime ešte neznamená, že sa vám aj v mínusových teplotách organizmus nezahreje. Preto je dôležité vyparovanie, ktoré funkčné bundy ponúkajú.

Ako sa obliecť do zimy na šport?

Nie každý športuje celoročne a ak ste v zimných aktivitách nováčikom, určite nepodceňujte kvalitu a zadovážte si dámske outdoorové oblečenie vhodné na vrstvenie. To je v zime dôležité najmä kvôli tomu, že môžete podľa potreby počet vrstiev upravovať. Napríklad pri ceste do kopca vám bude stačiť o jednu vrstvu menej ako keď budete kráčať naspäť. Ako prvú vrstvu by ste nemali podceňovať spodné prádlo. Vyberajte kúsky obtiahnuté na telo, ktoré sú trošku predĺžené a zakryjete nimi aj kríže. Táto funkčná vrstva do outdooru má práve za úlohu zbavovať vás prebytočnej vlhkosti počas aktivity.

Ďalšou vrstvou outdoorového oblečenia by mala byť mikina alebo tričko, ktoré je dostatočne teplé. Praktické sú modely napríklad s predĺženými rukávmi s otvormi na palce, vďaka ktorým sa k vám chlad nedostane. V zime určite oceníte aj vyvýšený golier okolo krku, prípadne kapucňu. Tieto vychytávky vás ochránia od nepríjemného vetra. Na tieto dve kvalitné vrstvy vám už potom stačí len tá nepremokavá, a to v spomínanej forme outdoorovej bundy. Úlohou tejto vrstvy je vás ochrániť od nepriaznivých vonkajších podmienok. Ostanete v suchu a vietor nebude predstavovať žiadny problém.

Pri športovaní, a to najmä v chladnom období, nezabudnite vaše outdoorové oblečenie doplniť napríklad o čelenku či čiapku, ktoré zabezpečia teplo vašim ušiam. Termo rukavice sa vám v mrazoch či nepríjemnom vetre môžu tiež hodiť.

Nohavice do outdooru prispôsobte ročnému obdobiu a nevyhýbajte sa ani kraťasom. Tie sú ideálne na leto, ale len na dobré trasy, pretože vám nechránia nohy od poranenia napríklad od tŕňov či vetiev. A do kompletného športového outfitu vám chýba už len dámska outdoorová obuv, ktorú vyberiete hlavne podľa prostredia, kam sa ju chystáte používať najviac.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -