Presunúť na hlavný obsah

Energickej Sandy z Pomády už neostáva veľa času. Herečke diagnostikovali najhorší stupeň zákernej choroby

Zahraničné celebrity

Kto by ju nepoznal? Herečka Olivia Newton-John sa do pamätí staršej, ale aj mladšej generácie zapísala vďaka jednému z najslávnejších muzikálov vôbec.

S herečkou Oliviou Newton-John sa život nemaznal od mladosti. V čase, keď zažívala svoju najväčšiu slávu a tešila sa z úspechu ikonického muzikálu Pomáda, kde stvárnila postavu plachej, no krásnej študentky Sandy, zároveň zvádzala boj so zákernou chorobu. Už v 27-mich rokoch jej totiž diagnostikovali rakovinu. Napriek tomu, že okamžite podstúpila liečbu, o 15 rokov sa hrozivá diagnóza opäť vrátila. Už vtedy sa začal zdravotný stav známej herečky prudko zhoršovať a dokonca ani samotné okolie príliš neverilo, že by sa z toho mohla dostať. V tom čase totiž rakovine mozgu podľahla aj jej sestra Ronie.

Prečítajte si: Bol pri smrti svojho syna, aj svojej manželky. Smutný životný údel Johna Travoltu

Verí v silu prírody

Aj keď sa do niekoľkých mesiacov podarilo Olivii rakovinu prsníka poraziť, ani nie o rok na to prišiel ďalší údel. V roku 2017 jej totiž diagnostikovali opäť rakovinu, tentokrát však najhoršie - presunula sa do kostí. Diagnóza znela hrozivo - ten najhorší stupeň, z ktorého sa len tak hocikto nedokáže pozbierať, práve naopak. Často značí to najhoršie. 

„Nečítam štatistiky. Keď v neveríte, tak sa postaráte o to, že sa to aj splní. Pokiaľ vám niekto povie, že máte šesť mesiacov života, tak to tak pravdepodobne bude, pretože tomu veríte,'' priznala v dojemnom rozhovore Sandy z Pomády a dodala, že napriek tomu, že sa z hrozivej správy zrútila a dotkla sa jej, stále má nádej, že sa zo štvrtého stupňa rakoviny dostane. A to dokonca bez špeciálnej liečby. Herečka totiž verí v silu prírody a odmieta už podstupovať ožiary či chemoterapie.

Neprehliadnite: Babička Kim Kardashian popiera zákony prírody: Wow, klobúk dolu, táto žena, že má 86 rokov?

72-ročnej herečke bolo povedané, že na tomto svete nepobudne dlho. Ona si však nič také nepripúšťa - a ani jej rodina, ktorá je jej oporou. „Rakovinu vidím ako boj, ako niečo, čoho sa moje telo zbavuje. Nemyslím však ako vojnu. Proste to nechávam ísť,'' prezradila ďalej herečka v jednom zo svojich rozhovorov.

O liečbu sa momentálne stará jej manžel John Easterling. Práve on jej pomáha s prírodnými alternatívami, ktoré podľa slov herečky dokážu zázraky. „Som veľmi šťastná, že som vydatá za úžasného muža, ktorý verí takémuto typu medicíny a má skvelý prehľad. Momentálne pestuje konope kvôli medicínskym účelom a je to skvelé. Pomáha mi to v každej oblasti,'' otvorene povedala v poslednom rozhovore Olivia a dodala, že sa cíti vyliečená. Nad jej vyjadrením však odborníci krútia hlavou - sama herečka totiž priznala, že nielenže nepodstupuje žiadnu liečbu, ale zároveň nebola ani na žiadnom vyšetrení, ktoré by dokázalo, či má skutočne pravdu a rakovina zázračne zmizla. 

 

- Najčítanejšie -