Presunúť na hlavný obsah

Štíhle nohy v priebehu týždňa? Toto je recept, ako na to

Chudnutie a diéty

Ak túžite po krásnych, štíhlych nohách, dosiahnuť takýto efekt môžete aj v priebehu siedmych dní. Bude to však chcieť vaše odhodlanie a aj dávku sebazaprenia. No výsledok bude stáť za to!

Pokiaľ túžite po skutočne krásnych nohách, jedno je isté. Tejto partii treba venovať pozornosť. Táto zostava, vám zaberie 20 minút denne, no výsledky na sebe budete pozorovať skutočne dlhodobo. Efektívne, rýchle a účinné cviky by sa mali stať súčasťou vašej bežnej rutiny. 

1. Korčuliarske poskoky

Predstavte si ako vyzerajú rýchlokorčuliari. Vizualizujte si pohyb, ktorý pri športe robia. Presne to totiž budete robiť, len bez korčúľ. Mierne sa rozkročte a striedavo, v priebehu skokov, zanožujte ľavú a potom pravú nohu. Vydržte minútu bez prestávky a zopakujte v dvoch sériách. 

Čítajte tiež: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

2. Side-to-side plié

Rozkročte nohy, špičky smerujú dopredu. V tomto postoji choďte do drepu a vydržte 30 sekúnd. Potom sa mierne v kolenách zdvihnite, striedavo priťahujte k telu krížom ľavú a pravú nohu. Medzitým choďte do širokého podrepu. Zopakujte na každej nohe 15krát. 

3. Spevňujúci posed

Sadnite si do tureckého sedu a chodidlá dajte k sebe. Chrbát zostáva vyrovnaný, no zároveň sa prehýbajte plynule dopredu. Hlavu skloňte čo najnižšie. Vydržte 30 sekúnd a potom sa na pár sekúnd uvoľnite. Opakujte 15krát.

Neprehliadnite: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

4. Beh

Čo sa týka tvarovania nôh, beh je absolútne bezkonkurenčný. A dobrou správou je, že aj keď nepatríte do kategórie vyznávačov tohto športu, stačí, ak mu budete venovať 10 - 15 minút denne a výsledky uvidíte. 

Áno, aj napriek tomu, že sa nohy a najmä vnútorné stehná, radia medzi problematickejšie partie, dokážete na nich skutočne zapracovať rýchlo, intenzívne a veľmi efektívne. Tak čo, idete do 7 dňovej výzvy na zmenu? 

- Najčítanejšie -