Presunúť na hlavný obsah

Životopisný film House of Gucci: Odkrýva nielen príbeh vraždy, ale aj vykreslenie módneho šialenstva a chamtivosti

Zábava

Príbeh známej talianskej módnej rodiny, chamtivá a žiarlivá bývalá manželka, okázalosť, zrada aj vražda. K tomu retro móda 80. rokov, legendárne hlášky, ale najmä skvelé herecké výkony hlavných postáv, ktoré sú zárukou toho, že všetko bude fungovať, ako má.

Film sa dočkal svojho spracovania

Nový film režiséra Ridleyho Scotta, ktorý ho nosil vo svojej hlave skoro desať rokov, sa dočkal svojej realizácie. Scenár filmu vychádza z knižnej predlohy Sary Gay Fordenovej, House of Gucci: Senzačný príbeh vraždy, šialenstva, pôvabu a chamtivosti. Nakrúcanie filmu House of Gucci sa začalo v januári tohto roka a na filmové plátno by sa mal dostať jeho koncom. 

Mohlo by vás zaujímať: Film Lepší profil vyvolal diskusiu: Tisícky likov a sledovateľov vás možno urobia slávnym, ale nie šťastným

Taký obyčajný príbeh chamtivosti, žiarlivosti a zrady, ktorý musíte vidieť 

Ide o skutočný príbeh Maurizia Gucciho, vnuka legendárneho módneho návrhára Guccia Gucciho ktorý vytvoril svoje veľké módne impérium. Maurizio sa oženil s rodáčkou Patriciou Reggiani. Tú označovali za milánsku Elizabeth Taylor a svoje bohatstvo a postavenie dávala najavo naozaj okázalo. Snáď každý pozná jej legendárny výrok: „Radšej si poplačem v Rolls-Royce, ako by som bola šťastná na bicykli.“ No ako to už býva, Gucci si po rokoch našiel za Patriciu mladšiu náhradu a opustil ju. No to, čo mu nevedela bývalá manželka odpustiť ešte viac bolo, že predal svoje impérium. Sama Patricia po rokoch povedala pre miestne talianske  periodikum: „Stále sa cítim ako Gucci, v skutočnosti najviac Gucci zo všetkých.“ Napokon Gucciho v roku 1995 zavraždil nájomný vrah, čo viedlo k vyšetrovaniu a to vrhlo tieň podozrenia zo spáchania atentátu na manžela práve na jeho bývalú manželku, označovanú tlačou ako čierna vdova. Nakoniec ju odsúdili na 26 rokov väzenia. Dnes je už voľná a žije opäť v Miláne... Taký „obyčajný“ príbeh chamtivosti, žiarlivosti a zrady, ktorý však chcete vidieť na filmovom plátne. 

Čítajte tiež: Nenechajte si ujsť: Netflix prichádza s filmom Malcolm & Marie o pandémii koronavírusu

Okrem chamtivej signore Gucci alias Lady Gage uvidíte aj ďalšie hviezdy 

V úlohe Gucciho uvidíte herca Adama Drivera a v role žiarlivej a chamtivej čiernej vdovy, speváčku a herečku Lady Gagu, pre ktorú to bola ďalšia herecká skúsenosť po úspešnom filme Zrodila sa hviezda.  Začiatkom marca sa Gaga podelila s fanúšikmi na svojom Instagrame o túto novinku s výstižným komentárom: „Signore e Signora Gucci." A tak rozpútala hotové šialenstvo.

No okrem nej by si mali vo filme zahrať aj ďalšie hviezdy ako Jared Leto, Jeremy Irons, Al Pacino. 

Lady Gagu v parochni a retro outfitoch 80. rokov si zamilujú všetci 

Na film sa však „namotajú“ predovšetkým milovníci módy, ktorí si zamilujú retro módne outfity 80. rokov čiernej vdovy Patricie, alias Lady Gagy. Podľa magazínu Harper´s Bazaar si speváčka zaslúži Oscara už len za to, že si na seba navliekla vintage červený lyžiarsky oblek.

No nezabudnuteľný bude aj jej elegantný čierny outfit, v ktorom šoférovala ohromujúce veteránske auto.

Zamilujete sa aj do jej hnedých bodkovaných šiat, v ktorých sa objavila na uliciach Milána a možno aj do jej parochne, ktorú bude mať na sebe po celý film. Už len z týchto prvých záberov, ktoré unikli a s ktorými sa tvorcovia filmu aj sami pochválili, je jasné, že Lady Gaga je už dnes nová módna ikona. 

​Neprehliadnite: Film našich susedov, Kúsky ženy, ako jeden z najlepších na Netflixe v tomto roku: Tvorcovia išli s kožou na trh

Nechajme sa teda prekvapiť spracovaním životopisného filmu o Mauriziovi Guccim a jeho čierne vdove. 

- Najčítanejšie -