Presunúť na hlavný obsah

Keď je sláva viac na škodu, než na úžitok. Selena Gomez chce skončiť s kariérou, priznala psychické problémy

Zahraničné celebrity

Už od svojich tínedžerskyých čias patrí k najpopulárnejším osobnostiam v hudobnej brandži. Selena Gomez si však napriek tomu na slávu nezvykla.

Život Seleny Gomez nepochybne pripomína rozprávku. Dievčatko, ktoré sa narodilo mladým, chudobným rodičom, toho v destve nemalo veľa. Napriek tomu sa jej podarilo niečo, o čom väčšina jej rovesníkov len sníva. Keď mala 10 rokov, vybrala sa na kasting do obľúbenej detskej šou. Aj vďaka tomu sa jej podarilo získať menšie herecké úlohy v populárnych Disney seriáloch. Selena mala 15 rokov, keď jej ponúkli hlavnú úlohu čarodejnice Alex v novom seriáli Kúzelníci z Waverly, ku ktorému naspievala aj úvodnú pieseň. Od toho okamihu zožala slávu, o akej sa jej dovtedy ani nesnívalo. Nielenže bola vzorom tínedžeriek po celom svete, zároveň ju začal registrovať aj hudobný priemysel, ktorý bol pre Selenu stále prvoradý.

Zbaviť sa nálepky detskej hviezdičky trvalo speváčke pomerne dlho. Napriek tomu sa jej to však podarilo bez akýchkoľvek škandálov, a tak, ako dospievali jej fanúšikovia, dospievala aj jej hudba. K dnešnému dňu predala viac než 7 miliónov albumov a na konte má množsvo ocenení a nominácií, ktoré ráta na desiatky. Stala sa tiež tvárou rôznych značiek, magazínov a najnovšie aj vlastnej rady kozmetickej značky Rare. 

Prečítajte si: Kate Winslet priznala, že ju za rolu v Titanicu kritizovali. Dôvodom boli jej kilá navyše

Psychické problémy 

Aj keď sa jej život môže zdať ako rozprávkový, faktom je, že Selena si prešla neľahkými skúškami. Prvou bol nepochybne tlak, ktorý je na ňu vyvíjaný z každej strany. Okrem toho, že býva často terčom paparazzov, sa sama stretáva s mnohými bulvárnymi titulkami, ktoré komentujú jej postavu. Oporou jej nebol ani jej bývalý priateľ Justin Bieber, ktorý ju opustil počas liečby úzkostí a depresií. Aby toho nebolo málo, ani nie dva mesiace po ukončení vzťahu, ktorý trval dlhé roky, si zobral za ženu modelku Hailey Bieber. Lásku k nej opísal ako niečo výnimočné, čo nikdy nezažil. To sa nepochybne dotklo Seleny, ktorá sa však napriek tomu k dnešnému dňu na jeho adresu nevyjadrila. 

Psychické ťažkosti, ale aj akási nemožnosť predsa úplne vymazať imidž detskej hviezdičky, Selenu nútia uvažovať nad zásadným riešením. „Je ťažké robiť hudbu, keď vás ľudia neberú vážne,'' prezradila pre magazín Vogue speváčka a dodala, že sa občas sama seba pýta, aký zmysel má jej práca. 

„Myslím si, že je tam mnoho ľudí, ktorí si moju hudbu užívajú a za to som veľmi vďačná. Nabudúce, keď vydám svoj ďalší album, to však bude iné. Chcem tomu dať poslednú šancu predtým, než s hudbou skončím,'' vyjadrila sa ďalej Selena popritom, ako fanúšikom dovolila nahliadnuť do svojho súkromia. Otvoreným rozhovorom, ale aj nevšednými snímkami ukázala svoju pravú stránku. A to, že napriek tomu, že ju k dnešnému dňu sleduje viac než 220 miliónov ľudí na sociálnych sieťach, je obyčajnou ženou, ktorá túži žiť jednoduchým životom, ktorý by ju napĺňal a v prvom rade jej dával zmysel, nie len milióny...

Neprehliadnite: Sú krásne, úspešné, no v tieni Gigi a Belly. Pozrite sa, ako vyzerajú ďalšie sestry Hadidové

- Najčítanejšie -