Presunúť na hlavný obsah

Známy herec čelí obvineniu zo sexuálneho obťažovania. Zneužívať mal aj maloleté dievčatá

Zahraničné celebrity

Patrí k najkrajším a najznámejším hercom, no napriek tomu nad ním krúži temný mrak. Herec bol totiž už niekoľkokrát obvinený zo sexuálneho obťažovania - no napriek tomu v tom evidentne stále pokračuje.

Rok 2018 bol pre herca Jamesa Franca mimoriadne úspešným. Za snímku The Disaster Artist získal ocenenie Zlatý Glóbus a zdalo sa, že kariéra herca napreduje aj napriek dlhým rokom v šoubiznise stále dopredu. Jeho herecký výkon ocenili kritici, ale aj fanúšikovia, ktorí ho už niekoľko rokov po sebe automaticky zaradili do výberu tých najlepších hercov. Našli sa však aj ľudia, ktorí to, že Francovi bola udelená prestížna cena, nechápali. Len krátko predtým vyšiel v novinách The Times šokujúci článok, ktorý zahŕňal výpovede piatich žien. Všetky obviňovali herca z jedného a to, že je sexuálnym maniakom, ktorí zneužíva ženy vo svoj prospech.

Prečítajte si: Vybrala sa duchovnou cestou. Vdova po Hughovi Hefnerovi už nechce byť považovaná za zlatokopku

Škola plná zvrhlostí

V rozsiahlom článku prišli noviny s výpoveďami žiačok, ktoré navštevujú hereckú školu Jamesa Franca. Ten na ich vyučovanie a celkovo herecký progres dohliada z času na čas sám. To by nebol žiaden problém, ak by sa jeho správanie nevymykalo normálu. Pri scéne orálneho sexu, ktorej bol účastníkom aj samotný Franco, ich herec donútil nepoužívať plastové obaly (pozn. redaktora, chránia pohlavné orgány, aby nemuselo dôjsť k styku a tým pádom aby sa skutočne jednalo len o herecký výkon).

Ďalšie dve ženy zasa vypovedali, že herec bol mimoriadne zúrivý a nahnevaný, keď sa dozvedel, že žiadna z nich nechce točiť polonahú scénu. Tie od svojich študentiek vyžadoval príliš často. K ich výpovedi sa neskôr pripojili ďalšie ženy - a to z rôznych kútov Spojených štátov, ale aj Británie, kde herec taktiež pôsobí. Jedna z nich napríklad otvorene priznala, že zatiaľ čo sa s Jamesom rozprávala o kariére v jeho aute, z ničoho nič si rozopol nohavice a žiadal ju o orálny sex.

Neprehliadnite: Keď je sláva viac na škodu, než na úžitok. Selena Gomez chce skončiť s kariérou, priznala psychické problémy

Sexuálny predátor

Zdá sa, že tieto obvinenia neutíchajú ani po rokoch, práve naopak. Najnovšie o Jamesovi prehovorila jeho herecký kolegyňa Charlyne Yi, ktorá s ním natáčala spomínaný film The Disaster Artist. Z natáčania sa snažila odísť po tom, ako spoznala povahu herca. Nebolo jej to však legálnou cestou umožnené a namiesto toho jej tvorcovia ponúkli väčšiu rolu - zrejme preto, aby mlčala. Ona sa však po štyroch rokoch rozhodla ísť s pravdou von.

„Povedali mi, že Franco bol predátorom minulý rok a že sa definitívne zmenil. Pritom som vedela o jeho sexuálnom obťažovaní, ktoré sa dialo len pred pár dňami,'' priznala verejne na sociálnej sieti herečka a dodala, že pri hercovi stál najmä producent Seth Rogen. Ten mu mal dokonca nejaké ženy dohadzovať nepríjemným spôsobom. 

„Seth točil s Francom reklamu na SNL, počas ktorej umožňoval Francovi baliť naozaj veľmi mladé ženy,'' vyjadrila sa ďalej Charlyne a dodala, že už v tom čase bol herec obvinený zo sexuálneho obťažovania.

Mohlo by vás zaujímať: Bella Hadid otvorene o témach, ktoré sú tabu: Aj kríza v živote môže znamenať nový začiatok, mne samej sa to podarilo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe