Presunúť na hlavný obsah

Katarína Janíčková pre Vogue Portugal. Ženské telá nie sú sexuálnymi objektami, sú to majstrovské diela

Modeling

Slovenská modelka a finalistka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2017, Katarína Janíčková nafotila coverstory s Branislavom Šimončíkom pre Vogue Portugal.

Katarína Janíčková patrí medzi novú generáciu modeliek. Modelka Elite Bratislava a zároveň finalistka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2017 najnovšie ako coverstar pre portuglaskú mutáciu magazínu Vogue, na ktorej ju zachytil jeden z popredných slovenských fotografov, Branislav Šimončík.

Čítajte tiež: VIDEO: Najúspešnejší Slovák, ktorému sa život otočil o 180 stupňov, a to za 1 rok: Andrej Chamula boduje vo svete modelingu

,,Fotenie pre Vogue Portugal bolo pre mňa nesmierne oslobodzujúce. Myšlienka, ktorú toto aprílové číslo nesie, mi je veľmi blízka. Pozastavujem sa nad tým, prečo je ženské telo tak veľmi sexualizované. Prečo mužské bradavky sú v poriadku a tie moje sú považované za niečo zlé a zakázané? Túto otázku si pokladám už dlhú dobu. Všetci sme predsa ľudia a všetci máme nejaké telo,prezradila Katarína Janíčková.

Sloboda prejavu

,,Sloboda prejavu. Tak by som v stručnosti nazvala to, čo vo mne tento editoriál vzbudzuje. Pretože sloboda prejavu sa netýka iba rôznych prednesov a komentárov, týka sa to aj fyzického prejavu. Tieto fotografie ukazujú, že ženské telá nie sú sexuálnymi objektami, ale sú to majstrovské diela. Tak to vnímam ja. Ako umenie. A priala by som si aby to tak vnímali všetci. Ďakujem celému tímu, ale hlavne fotografovi, Branislavovi Šimončíkovi, za to, že dokázal moje telo odfotiť presne tak, ako ho ja sama vidím. Ako umenie,” vysvetlila Katarína, ktorá sa týmto posunula v rámci kariéry modelky.

Mohlo by vás zaujímať: Vyspovedali sme víťazov Schwarzkopf Elite Model Look 2020: Čo od vysnívanej práce očakávajú?

Slubná kariéra

Katarína má pred sebou sľubnú kariéru a práve tento editoriál jej otvára dvere plné nových pracovných príležitostí. „Som veľmi rád, že sa talent slovenského fotografa spojil s energiou a krásou slovenskej modelky. Určite tým Braňo a Vogue Portugal prispeli k posunu v Katkinej sľubnej kariére,“ potvrdil Martin Gonda, head booker agentúry Elite.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe