Presunúť na hlavný obsah

Dekolt na výslní: Starostlivosť o neho je must, hoci na neho zabúdame

Krása

Hoci na dekolt mnohokrát zabúdame, ak si chceme zachovať mladosť, čo najdlhšie, je nevyhnutné, venovať mu pozornosť. Pozrite sa, na čo sa zamerať.

Ak si chcete zachovať mladosť, na jedno by ste rozhodne mali myslieť. Prioritou pra vás musí byť nielen vaša tvár, ale aj dekolt. Ten totiž dokáže rovnako ako ruky, prezradiť váš vek, pomerne skoro. Teda ak mu nevenujete, dostatočnú pozornosť rozhodne. 

"Pokožka na dekolte je rovnako jemná ako na tvári, no mnohé ženy na to zabúdajú. Ich bežná denné rutina totiž často končí na brade a ďalej sa nedostanú. To je veľká chyba. Z nášho pohľadu, končí tvár až v oblasti, kľúčnej kosti. Pre túto časť tela, by ste teda mali zvoliť totožnú kozmetiku ako na tvár," prezrádza dermatologička MUDr. Eliška Franková. 

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

5 tipov ako sa dopracovať ku krásnemu dekoltu

  • Rovnako ako odličujete svoju tvár, treba to urobiť aj v oblasti krku a dekoltu. Takže použite revitalizačnú vodu, tonikum, sérum a krém. Nezbúdajte, že medzi nanášaním jednotlivých vrstiev prípravkov, je fajn aspoň 30 sekúnd počkať, aby sa daný prípravok stihol dostať do pokožky.
  • Dvakrát do týždňa si doprajte masáž tváre a oblasti dekoltu. Ideálne rollermi, či guasha kameňmi. Stimulujete lepší prietok krvi, aktivujete tvorbu kolagénu a zaistíte pleti žiarivý vzhľad. 
  • Každý týždeň si urobte masku, ktorá je na niečo zameraná - hydratačné anti - ageingové, propolisové, tie všetky dokážu malé zázraky.
  • Počas slnečných dní, vždy na tvár aj dekolt, aplikujte krém s ochranným faktorom, predíte vzniku pigmentových škvŕn a zároveň zabránite predčasnému starnutiu.
  • Spite na chrbáte, ak totiž preferujete spánok na bruchu, či boku, počas celej noci vyvíjate ľahký, no zároveň dlhodobý tlak, ktorý môže podporovať vznik vrások. 

Hydratácia nadovšetko

Áno, práve pokožka v tejto oblasti je ako sme spomínali, mimoriadne tenká, má málo mazových žliaz, podkožného tuku a preto sa veľmi ľahko vysuší. Nezabúdajte na celkovú hydratáciu zvonka, ale dôležitá je aj tá vnútorná.

NeprehliadniteMovie inspo: Móda podľa neodolateľnej Sharon Stone v erotickom trileri Základný inštink

Používajte rôzne oleje, ideálny je ružový, či sérum s retinolom a kyselinou hyalurónovou. Táto dvojkombinácia funguje perfektne a dermatológovia toto combo považujú vrámci prevencie starnutia za to najlepšie. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe