Presunúť na hlavný obsah

Sexom ku krajšej pleti, ale aj mladistvému vzhľadu. Odborníci prichádzajú s novou štúdiou

Krása

Nielen drahé krémy a séra, ale aj pravidelné vykonávanie bežných aktivít dokáže našej pokožke dopomôcť k čo najdlhšej mladosti, po ktorej väčšina z nás tak zaryto túži.

O tom, že sex ponúka hneď niekoľko benefitov, zrejme nikoho netreba presviedčať. Medzi jeho najväčšie benefity patrí to, že už pár minút milovania dokáže odbúrať nahromadený stres približne v takej miere, ako polhodinový beh. Má však aj niekoľko ďalších vlastností, vďaka čomu je jeho pravidelnosť odporúčaná rôznymi odborníkmi. Patrí medzi ne aj posilnenie imunitného systému, znižovanie krvného tlaku, ale aj redukovanie bolesti. Najnovšie sa o miesto medzi účinkami hlásia aj dermatológovia, ktorí prišli so zaujímavým zistením. 

Prečítajte si: Dekolt na výslní: Starostlivosť o neho je must, hoci na neho zabúdame

Po sexe žiarime

Podľa uznávanej dermatologičky Melissy Piliang z Clevelandu, má sex pozitívny vplyv na našu pleť. Výsledok môžeme vidieť hneď po pohlavnom styku. „Ako iné formy cvičenia, sex zvyšuje krvný obeh do našej pokožky, čím nám dávajú jasnejšiu farbu pleti,'' vyjadrila sa s tým, že žiarivý odtieň, ktorý naša pokožka získa, sa skutočne môže rovnať kozmetickým prípravkov, ktoré poznáme ako highlightery. Žiarenie a celkový krajší vzhľad však nie je jedinu vecou, ktorú dokáže pravidelný sex poskytnúť našej pleti. V istej forme je to aj samotný kolagén

Toto zistenie potvrďuje aj doktor Lain, ktorý  dodáva, že odburávaním stresového hormónu pomáha zvyšovať produkciu kolagénu. Nemalú rolu v tom hrá aj produkcia estrogénu, ktorá sa taktiež uvoľňuje pri milovaní. Podľa jeho slov platí jednoduchá formulka - čím častejší sex, tým väčšia produkcia kolagénu. Samozrejme aj v tomto prípade platí, že sa musí jednať o pôžitok a nie len zážitok. Najväčším boosterom pre pleť je podľa odborníka dosiahnutie orgazmu, kedy sa uvoľňuje čo najviac hormonov.

Neprehliadnite: Beauty produkty s omladzujúcimi účinkami. Vďaka nim dosiahnete pleť a sebavedomie mladej ženy

Ako často? 

Obaja odborníci tvrdia, že pravidelný sex, ktorý je v rozmedzí aspoň dvakrát do týždňa, má trvalý a nepopierateľný prínos pre našu pleť a jej mladistvý vzhľad. Dermatologička prichádza s tým, že znižovanie hladín kortizolu nám pomáha viac, než niektoré kozmetické prípravky na rozžiarenie pleti, zatiaľ čo doktor Lain tvrdí, že regulácia hormónov, akými je oxytocín, prolaktín a estrogén pomáha predchádzať nielen nežiaducemu ochabovaniu pokožky, ale aj nedokonalostiam či menštruačnému akné, ktoré trápi mnoho žien. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe