Presunúť na hlavný obsah

Najromantickejšie filmy všetkých čias, ktoré môžeme pozerať dookola. Urobte si filmový večer

Lifestyle

Sú chvíle, keď máme náladu (najmä my ženy) len na čistú romantiku. Či už v podobe romantickej komédie so šťastným koncom, tragického príbehu zaľúbencov alebo filmu s nejasným koncom, ktorý ponecháva priestor našej fantázii. Práve mesiac máj, lásky čas, je ideálny na urobenie si romantického filmového večera, čo poviete?

Čo myslíte, ktoré sú tie najromantickejšie filmy všetkých čias, ktoré vás nejakým spôsobom vždy znova a znova zasiahnu? 

Casablanca 

Podľa niektorých snáď najromantickejší film všetkých čias, to je Casablanca ešte z roku 1942 o majiteľovi baru Rickovi a jeho niekdajšej priateľke Ilse a ich náhodnom stretnutí a vzplanutí pre lásku uprostred vojny. Hlavné postavy v podaní hereckých legiend, Humphreyho Bogarta a Ingrid Bergman sa zriekajú svojho šťastného konca, ale to robí Casablancu takou originálnou a nezabudnuteľnou. 

Hriešny tanec 

Legendárna hláška: „Baby nebude sedieť v kúte“. Tak presne tou Baby sme chceli byť všetky a ktorá tvrdí že nie, pravdepodobne klame. Príbeh sexi hriešneho tanečníka Johnyho Castla alias Patricka Swayzeho a mladej Baby, otcovho miláčika alias Jennifer Gray, nadchýna už celé generácie. K tomu soulová hudba, milovanie v kabíne, mladosť, tanec, neviazanosť... Nič viac k dokonalému filmovému zážitku akým je Hriešny tanec z roku 1987 nepotrebujeme. 

Mohlo by vás zaujímať: Viete, kto mal na začiatku stvárniť hlavných hercov filmu Hriešny tanec? Tieto dve mená vás zrejme prekvapia

Osobný strážca 

Kevin Costner ako bývalý agent tajnej služby, ktorý robí bodyguarda slávnej hviezde v podaní Whitney Houston a ich vzťah presiahne hranicu profesionality. Do toho spev legendárnej speváčky a jej najväčší hit I will always love you, pri ktorom ostane len málo očí suchých. Záverečná scéna, ktorá končí vášnivým bozkom už viac nepotrebuje žiadny komentár. To je film Osobný strážca z roku 1992. 

Titanic 

Legendárny, výpravný film Jamesa Camerona z roku 1997 o mladej láske uprostred katastrofy akou je potopenie najslávnejšieho luxusného parníka všetkých čias ako bol Titanic známy, hoci nedokončil ani svoju prvú zaoceánsku plavbu. Dodnes si mnohé kladieme otázku, prečo Jack alias Leonardo DiCaprio nevyšiel na záchranné dvere spolu s Rose alias Kate Winslet uprostred Atlantického oceána a nezachránil sa.

Moulin Rouge 

Hudobná dráma Baza Luhrmanna z roku 2001 s Nicole Kidman a Ewanom McGregorom odohrávajúca sa v Paríži na zač. 20. storočia. Láska kurtizány a básnika, ktorej osud neprial. K tomu téma slobody, krásy, pravdy a skutočnej lásky, skutočne dôležitých vecí na svete. Muzikál, ktorý sa pre svoju dávku romantiky a tragickosti oplatí vidieť. 

Zápisník jednej lásky 

Film z roku 2004, ktorý pozná každý, vychádza zo skutočného príbehu a zažiarili v ňom Rachel McAdams a Ryan Gosling ako Allie a Noah. Ide o najsledovanejšiu a najznámejšiu filmovú adaptáciu knižnej predlohy spisovateľa Nicholasa Sparksa. Príbeh plný prekvapení odohrávajúci sa kedysi a dnes jednoducho milujeme vidieť zas a znova.

Čítajte tiež: Romantický film Notebook: Napriek odlišnosti svetov a rodín sa do seba zamilujú a musia prejsť prekážkami

Pýcha a predsudok

Filmová adaptácia knihy Jane Austenovej z roku 2005 a láska v jej podaní, ktorá nie je nikdy jednoduchá. Pán Darcy a slečna Elizabeth Bennetová, ich láska plná nedorozumení a dve povahy, ktoré sa snažia prebiť jedna druhú. No nakoniec si k sebe nájdu cestu a treba podotknúť, že na koniec v podaní herečky Keiry Knightley a Matthewa Macfadyena sa oplatí počkať. 

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona 

Film Davida Finchera nominovaný na Oscara z roku 2008 vystihuje poviedku F. Scotta Fitzgeralda. V tomto príbehu nie je nič trvalé - okrem lásky Daisy alias Cate Blanchett a Benjamina alias Brada Pitta. Mladnúť je síce úžasné, ale len do chvíle, keď začnete mladnúť popri svojej starnúcej láske a čas sa obráti proti vám. Tento fantasy romantický film s neobyčajnou zápletkou vás dojme k slzám. 

Manželský sľub

Úžasný film z roku 2012 založený na úžasnom skutočnom príbehu Kima a Krickett Carpenterovcov, ktorých skvele zahrali Rachel McAdams a Channing Tatum. Skutočná láska, nájdenie seba samej, tragická nehoda, strata pamäte, návrat k starému životu, opätovné nájdenie samej seba a lásky k svojmu manželovi. Vidieť by sme ho mohli aj stokrát, čo poviete? 

Na vine sú hviezdy

K najnovším romantickým filmom, pri ktorých plačete od začiatku až do konca, nepochybne patrí film podľa knihy Johna Greena, Na vine sú hviezdy z roku 2014. Príbeh hovorí o mladej láske Hazel Grace v podaní Shailene Woodley a Augusta v podaní Ansela Elgorta, ktorá bola limitovaná časom. Dvaja ľudia bojujúci so svojimi chorobami, ktorí vo vzájomnom stretnutí nájdu zaľúbenie a žijú každú chvíľu naplno.

Neprehliadnite: Filmy, ktoré by ste nemali sledovať tesne po rozchode. Prvý v zozname je prísne zakázaný!

Ktorý zo spomenutých romantických filmov je váš obľúbený?

spolu hlasovalo 569 ľudí

Titanic
50

 

 

 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe