Presunúť na hlavný obsah

Tradičné remeslo ako TOP trend roka. Pri zariaďovaní obývačky nezabudnite na to najdôležitejšie

Bývanie

Je zdravé, lahodné a v neposlednom rade symbolom pohody a pôžitku. Vďaka Wine Door Club však prechádza víno aj do roviny, v ktorej ho môžeme považovať za umelecké dielo.

Už naše staré mamy vedeli, že neodmysliteľným kúskom domácnosti je umenie. Zatiaľ čo sa väčšina z nich mohla pýšiť originálnymi dielami slovenských autorov, vlna, ktorá nasledovala po tom, priniesla mnoho bezhodnotných napodobenín. Na kvalitné umelecké diela, ktoré dostatočne reprezentujú kvalitu a štýl, nedajú dopustiť ani tí najznámejší dizajnéri. Podľa ich slov je jednoznačne prínosnejšie investovať do originálneho kúsku, než do fejkov. 

Pomerne ľahký spôsob, ako sa dostať k nápaditému, slovenskému umeleckému kúsku, ponúka práve donáška vín Wine Door Club. Jedinečný spôsob funguje na báze predplatnom. Pri pridávaní sa do klubu zadáte, aké víno a chute preferujete - a o to, aby ste v pravidelných intervaloch dostávali to najlepšie zo sveta, ale aj zo Slovenska, sa postará už samotný someliér.

V spolupráci s novovzniknutým slovenským vinárstvom Bobulles predstavujú špeciálnu edíciu, ktorá je ódou na zmysly, ale aj krásu. Zameriava sa najmä na kvalitné vína, ktoré sú vyrábané tradičným, osvedčeným spôsobom. „Hlavnou špecializáciou vinárstva Bobulles je výroba akostných šumivých vín tradičnou šampanskou technológiou sekundárneho kvasenia vo fľaši. Všetky fázy tejto technologicky náročnej metódy robíme vlastnoručne,'' prezrádza vinárstvo s tým, že na tradíciu nadväzujú na známu rodinu Hacajovcov.

To však nie je jediný pôžitok, ktorý možno v krabici dostať. Súčasťou vínneho mystery boxu sú tentokrát aj špeciálne, dizajnové fľaše, ktoré má pod taktovkou slovenská umelkyňa Han Illustration. „Mám rada malé rodinné firmy a osobný prístup, je dôležité podporovať lokálnych výrobcov a o to viac, ak sú takíto šikovní. Ako ilustrátorka som dostala voľnú ruku a to si veľmi vážim, ak mi niekto takto dôveruje a je ochotný si dať poradiť, je to len radosť spolupracovať. Zistila som aj, že dizajn etikiet pre produkty je úplne výzva pre mňa - musí to byť funkčné, dobre premyslené, no zároveň atraktívne. Ideálna zakázka,'' prezradila nám umelkyňa.

Víno je najmä v posledných rokoch neodmysliteľnou súčasťou dizajnového bývania. Na to, aby však spĺňalo definíciu umeleckého diela, musí aj podľa nej spĺňať viac než estetické formy. Veci by v prvom rade mali dávať vnútorný zmysel. „Snažím sa tvoriť nielen, aby to pekne vyzeralo, ale aby to, čo tvorím aj niečo znamenalo - niečo ako vizuálna poézia, či hádanka, kde skrytý význam môžu mať motívy, ale aj farby, či tvary. Využívam často aj jednoduché abstraktné geometrické tvary, ak sa snažím vec redukovať len na jej podstatu,'' dodala Han. V tomto štýle sa nesú jej ilustrácie na fľašiach Bobulles, ktoré môžete teraz nájsť na fľašiach pre Wine Door Club.

Neprehliadnite: Čo donáška, to prekvapenie, someliér z Wine Door Clubu vám nikdy nepošle to isté víno. Ako funguje vínne predplatné?

Prekvapenie v krabici

Predplatné vína od spoločnosti Wine Door Club funguje na jednoduchom princípe. Prvý vínny klub na Slovensku má síce výhradne online formou, no o skutočnú kvalitu je zakaždým postarané. Nie je tak dôvod obávať sa stereotypu, nakoľko vám kuriér prinesie nový mix nových vín, ktoré ste pravdepodobne ešte nechutnali. Nejedná sa totiž o bežné kúsky, ktoré nájdete v každom supermarkete, ale najmä o lokálnu kvalitu doručenú v skutočne unikátnom boxe. Všetky donášky spája okrem pekného obalu kvalita, prestíž a  v neposlednom rade pocit príjemného prekvapenia.

„Naším cieľom je ukázať ľuďom, že víno má mnoho tvárí a poukázať aj na iné veci, ktoré sú dôležité pri výbere toho, čo nám tak chutí. Existuje veľa drahých vín, ktoré nemusia mnohým z nás chutiť. Práve preto je ponuka vyskladaná tak, aby si každý prišiel na svoje. Pomer ceny a kvality je prioritou,'' ozrejmil nám someliér Erik z Wine Door Club, ktorý sa stará o čo najväčší zážitok z obľúbeného nápoja.

Dôležité je pre neho práve spoznávanie rozličných typov vín. „Určite treba víno konzumovať striedmo a oddávať sa ochutnávaniu. Radšej si vychutnať jeden pohár kvalitného vína ako fľašu niečoho nekvalitného. Ide o zážitok,'' vyjadril sa ďalej someliér a dodal, že kvalita je v tomto prípade dôležitejšia, než kvantita.

 

Limitovaná edícia

Práve k pocitu prekvapenia sa sa pridáva aj originálne výtvarné dielo, ktoré je možnosť získať len šťastnou náhodou. Päť vybraných kusov totiž obsahuje originálne ilustrácie slovenskej ilustrátorky. Tie budú odoslané bez toho, aby to zákazník vedel. Umožňuje to tak férový proces bez možnosti priplatenia. Zákazník tak môže získať okrem kulinárskeho zážitku a dizajnovej fľaše aj originálny kúsok umeleckého diela.

Vínne predplatné od Wine Door Club však okrem limitovanej ponuky ponúka aj iné výhody, pre ktoré sa využívať tieto služby vyplatí. Je úplne bez viazanosti a teraz môž zákazník získať aj skvelý bonus v podobe 10 eurovej zľavy a pri kúpe celoročného členstva ušetrí až 60 eur. A to všetko bez toho, aby sa uberal o kvalitný pôžitok.

OBJAVTE VÍNNE PREDPLATNÉ

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe