Presunúť na hlavný obsah

Mercedes-Benz Prague Fashion Week: Pavol Dendis predstavil najnovšiu kolekciu PARADISE LOST

Móda

Svoju najnovšiu kolekciu pod názvom “PARADISE LOST“ predstavil talentovaný slovenský dizajnér Pavol Dendis opäť v rámci prestížnej udalosti Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

V sobotu 1. mája 2021 o 21:00 hod mohli na mieste diváci sledovať show v Drive-In Cinema z automobilov, alebo online prostredníctvom YouTube kanála MBPFW vďaka LIVE streamu.

Čítajte tiež: Nouveau Western od Lukáša Krnáča x ViRVAR: Inšpiráciou mu boli 80-90. roky a Dallas či Dynasty

S podporou PRIVEÉ LOUNGE odhalil svojim priaznivcom ďalšiu zo svojich kreatívnych predstáv prenesenú do konkrétnej podoby vo forme ucelenej sezónnej tvorby. Kolekcia “PARADISE LOST“ je inšpirovaná príbehom z rovnomenného básnického diela Johna Miltona z roku 1667. Dielo opisuje príbeh odchodu prvých ľudí z raja a vyhnanie anjela Lucifera z neba na Zem.

Aj keď dizajnér - ako sám uvádza, opustil tentokrát svoju komfortnú zónu čierno bielej farebnosti a prevažne pánskej siluety, v ponuke fanúšikovia módy nájdu kombinácie vzorov a štruktúr, inovatívnych
materiálov a stále precízneho tailoringu s autentickými detailmi, či oversized strihmi... to všetko
podfarbené temnejšou atmosférou „strateného raja“.

Hlavnými materiálmi sú bavlna, viskóza, recyklovaný hodváb a vlna, z ktorých značná časť pochádza od európskych výrobcov. Odevy dopĺňajú pletené svetre vytvorené v spolupráci s PLETKA STUDIO a tašky s motívom hadej, či brúsenej kože.