Presunúť na hlavný obsah

Začala som zarábať viac ako môj muž. Nakoniec to naše manželstvo zničilo

Lifestyle

Vraví sa, že manželstvo by malo byť v rovnováhe. Nielen ten psychickej, ale aj finančnej. A zrejme na tom niečo bude...

Všetko sa to začalo v čase, keď som mala 25 rokov. Ako čerstvá absolventka vysokej školy som nastúpila do firmy, ktorá sa vyznačovala obrovským potencionálom - a ja som sa tešila, že môžem byť jej súčasťou. Milovala som ten pocit, že všetko, čo vytvorím, rastie a čelí noým výzvam, ktoré ponúkajú možnosť rastu. Nehovoriac o tom, že som bola obklopená mladým kolektívom, ktorí zdieľal rovnaké nadšenie z práce ako ja. Znie to ako vysnená práca, však? 

Približne po pol roku som sa začala o čosi viac baviť so svojím kolegom Jarom. Aj keď ma spočiatku ako chlap príliš nepriťahoval, po mesiaci sa to akoby zázračne zlomilo - a ja som začala uvažovať nad tým, ako tráviť s kolegom čo najviac možného času. Myslela som si, že ide o platonickú lásku, no mýlila som sa. Jaro prechovával rovnaké emócie ku mne a ako sme si opití na vianočnom večierku vyznali lásku, tak sme v týchto vyznaniach pokračovali ďalej. Avšak už ako pár. Šialene zamilovaný, ktorý nemohol nikto a nič rozdeliť. 

Prečítajte si: Slovenka Alex život s vozičkárom točí na Youtube: Nemám rada, ak niekto súdi náročnosť môjho vzťahu, každý má iné kritériá

Iná pozícia

Po troch rokoch randenia sme sa zobrali. Všetko klapalo perfektne a my sme si ako manželia užívali pohodu, ktorú sme si vlastným úsilím vytvorili. Zlom nastal vtedy, keď ma jedného dňa zavolala konkurečná firma na pohovor. Vraj si všimli moju prácu a radi by mi ponúkli miesto vo svojom kolektíve. Váhala som, no zároveň si povedala, že za pokus nič nedám. 

Dala som však viac, než som si bola ochotná pripustiť. Konkurenčná firma mi totiž ponúkla takmer dvojnásobný plat a ja som si lietala na obláčikoch. Už vtedy do nich imaginárnymi šípmi strieľal Jaro, ktorý každý môj komentár plný radosti v podstate odignoroval. „Stále myslíš len na prácu. Už nebuď taká povýšenecká,'' vyhŕkol mi neraz do tváre a ja som nechápala, čo sa deje. Nikdy som ho žiadnym spôsobom neponižovala a už vôbec nedávala na javo, že peniaze sú dôležité. Mali sme ich dostatok - spoločne ako pár, tak načo vymýšľať? 

Jeho ego to však nezvládalo a hádky sa objavovali na dennom poriadku. Stále končili povestným - už ti nie som dosť dobrý čo, skús ma vymeniť za konkurenciu. Až som sa jedného dňa nahnevala a opýtala sa ho, či má zmysel byť v manželstve, keď sa nevie tešiť z môjho úspechu. Jeho odpoveď ma zarazila. „Nie, pani šéfka,'' odpovedal mi ironicky a moje srdce sa vtedy rozletelo na tisíce kúskov. O týždeň na to som podala žiadosť o rozvod, ktorú bez slova podpísal. Odsťahovala som sa a žijem si vlastným životom. Do dnešného dňa však nechápem, ako mohol náš krásny vzťah zničiť taký malicherný fakt ako to, že som zarábala viac...

Neprehliadnite: Láska v čase lockdownu: Zamilovala som sa cez internet, no napokon som zistila, že je niekto úplne iný

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe