Presunúť na hlavný obsah

Milovala som ho, no aj napriek tomu som si za manžela vzala iného: Aké vízie má takýto vzťah?

Partnerské vzťahy

Elena sa vydala za muža, ktorý nebol jej osudovým. Hoci milovala niekoho iného, ÁNO povedala chlapovi, ktorý bol podľa jej okolia, pre ňu ideálnou voľbou.

Kvôli nedôvere v samú seba, som si vzala muža, o ktorom som vedela, že nie je mojou životnou láskou

Elena bola typ ženy, ktorý sa vždy riadil radami okolia. Pramenilo to aj z jej nízkeho sebavedomia. Toto je veľmi pomáhalo plávať životom, o niečo ľahšie. Nerada robila veľké rozhodnutia bez toho, aby sa poradila s okolím. Nikdy sa totiž nevedela rozhodnúť. Ani v takých bežných veciach ako či si dá na obed šalát alebo rizoto.

Prečítajte si: Zamilovala som sa do skvelého muža. Nakoniec vysvitlo, že som bola milenkou jeho otca

Práve preto, keď prišla na radu otázka ohľadom jej budúceho manžela, riadila sa tým čo hovoria iní. Svoje city a srdce dala do úzadia. Dnes vie, že to bola zásadná chyba. S Robom sa Elena spoznala ešte na strednej. Bol jej osudovou láskou.

"Imponoval mi vo všetkých smeroch. Bol veľmi milý, láskavý, nežný a cítila som z neho, že mu na mne záleží. No aj napriek tomu sa naše cesty rozišli. On odišiel študovať do Prahy, ja som chcela zostať na Slovensku. V tom čase ma to síce bolelo, no všetci mi hovorili, že takto to bude najlepšie."

Roky ubiehali a Elena sa dola dokopy s kolegom z práce. Patrik bol úplne iný ako Robo. Sebavedomý, impulzívny, mimoriadne sexi a zásadový. No aj napriek tomu si dobre rozumeli. Randili spolu asi tri roky, keď Elenu požiadal o ruku. V tom čase, sa na Slovensko vrátil aj Robo.

"Náhodne som ho stretla v meste. Srdce sa mi rozbúchalo rovnako ako keď sme mali dvadsať. Pri ňom som sa cítila tak ako pri nikom inom na svete. No bola som zadaná a mala som tesne pred svadbou. Veľmi dobre som si všetky tieto fakty uvedomovala."

Aj napriek tomu však Elena nadobudla pocit neistoty a preto sa radila s okolím, čo robiť ďalej. Všetci jej však tvrdili, že Patrik je jej budúcnosť. Nech nevymýšľa, že ide len o prirodzený stres pred svadbou. A tak Elena povedala ÁNO mužovi, ku ktorému mala síce blízko, no vedela o ňom, že nie je jej osudovou láskou. 

"Dodnes sa v tom vzťahu cítim vnútorne nešťastná. Hoci som vždy túžila po deťoch, pri Patrikovi ich nechcem. Sama mám obavy, kam bude naše manželstvo smerovať, no doteraz neviem Roba dostať z hlavy."

Robo sa tiež medzitým oženil, no on sa stal aj otcom. Svojim rozhodnutím mu Elena veľmi ublížila, keďže ešte tesne pred jej svadbou, prišiel za ňou a prosil ju, nech to nerobí. No ona nepočúvala, to čo jej hovorí vlastné vnútro, ale v hlave mala rady iných. Niekedy je naozaj dobré dať na vlastnú intuíciu, srdce a neriadiť sa "zlatými" radami okolia. 

Neprehliadnite: Rande naslepo som odsudzovala. Až do momentu, kým mi nepomohlo nájsť toho pravého

Je vzťah bez lásky, vopred predurčený na zánik?

spolu hlasovalo 175 ľudí

Áno
105
Nie
70

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe