Presunúť na hlavný obsah

Sex ako dôležitý prvok vzťahu. Podľa čoho zistíte, či je dostatočne dobrý?

Sex a vzťahy

Niekedy sa uspokojíme aj s málom. Aj keby sme nemali... v ktorých prípadoch to tak je a kedy si naozaj môžeme povedať, že bol sex na jedničku?

City sú na prvom mieste

Bez nich to nejde. Áno, môžete mať skvelý one night stand s osobou, ktorá vás priťahuje. Pokiaľ v tom však nie sú zakomponované emócie, málokedy sa stane, že je sex skutočne prežitkom. Len vtedy, keď nám na tom druhom záleží sa snažíme o nielenže čo najlepší výkon ale zároveň aj o to, aby sme uspokojili aj druhú stranu. Ak sa jedná len o obyčajnú noc strávenú s človekom, ktorý ku vám nevzhliada, je nepravdepodobné, že bude brať ohľad na vaše potešenie. V prvom a zrejme aj v poslednom rade bude pozerať len a len na seba. 

Jednorázový sex je skúsenosť, ktorú zažila včšina ľudí - no napriek tomu, ako je ospevovaný, býva tento zážitok výrazne preceňovaný. Zamyslite sa nad tým, či vám to za to skutočne stojí. 

Prečítajte si: Ideálny počet sexuálnych partnerov: Koľko by ste ich mali za život vystriedať?

Skúšate nové veci 

Niekedy si myslíme, že vieme, čo je pri milovaní najlepšie, no pravdou je, že často sa uberáme o možné, oveľa vzrušujúcejšie momenty. Tak ako vo všetkom, aj v sexe je potreba popustiť uzdu fantázií a oddať sa veciam, o ktorých ste zrejme pred rokom ešte nepočuli. Práve to totiž býva znakom dobrého sexu - neustála potreba zlepšovať sa a brať sex ako hru, ktorá sa dá hrať na milión spôsobom. O to vzrušujúcejšie je, že v tejto hre je dôležité, aby ste vyhrali ako tím a nie ako jednotlivec.

Nehanbíte sa jeden druhého 

Sú páry, ktoré majú sex len pri tlmenom svetle a sú páry, ktoré poznajú každý centimeter partnerovho tela. Skúste hádať, ktorá z týchto dvojíc má lepší milostný život

Na to, aby sme si sex užili, je potrebné odhodiť zábrany. Áno, hlavne na začiatku vzťahu sa odporúča sex pri tlmenom svetle, obzvlášť pre hanblivých ľudí, ktorí majú problém uvoľniť sa. Ak však v tomto module ostávate, uberáte sa o vzrušenie, ktoré prichádza nielen so svetlom, ale aj s inými miestami. Medzi najobľúbenejšie patrí napríklad sex v sprche či priamo v kuchyni.. a tam snáď zhasnuté nie je!

Neprehliadnite: Mýty o sexe, ktorým by ste nemali veriť. Skomplikujú vám vzťahy a ničia pôžitok

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe