Presunúť na hlavný obsah

Ako na vzťahy v čase pandémie? Osvojte si 3 triky odborníka ako nadväzovať kontakty

Partnerské vzťahy

Pandémia ovplyvnila život vo všetkých smeroch. A dotkla sa prirodzene aj vzťahovej oblasti. Nájsť si v dnešnej dobe novú známosť, môže byť takou malou výzvou. Teda pokiaľ nestojíte len o one-night stand.

Nájsť si v aktuálnej dobe partnera môže byť naozaj výzva

Pandémia sa na nás podpísala vo všetkých smeroch a život ovplyvnila naozaj vo veľkej miere, v každej jednej oblasti. Vzťahy a veci s nimi súvisiace nevynímajúc. Tí, čo sú už vo zväzkoch, to mali predsa len o niečo jednoduchšie. Samozrejme to bola skúška aj pre nich, no minimálne sa mali o koho oprieť. Ľudia túžiaci po láske, však boli o túto možnosť tak trochu ukrátení.

Neprehliadnite: Mýty o sexe, ktorým by ste nemali veriť. Skomplikujú vám vzťahy a ničia pôžitok

Nájsť si totiž známosť v čase pandémie, bolo a vlastne je skutočnou výzvou. Teda pokiaľ vás neláka cesta zoznamiek, tak rozhodne. Hoci dnes sú opatrenia uvoľnenejšie a zdá sa, že to ešte istý čas vydrží, nadväzovať kontakty, môže byť po týždňoch izolácie veľmi náročné. A potvrdzuje to aj odborníčka.

"Ľudia boli príliš dlho v sociálnej izolácii, takže aj ich komunikácia a vnímanie sveta sa prirodzene menili. Rovnako to bol čas, kedy sme mali možnosť prehodnotiť svoje očakávania od budúceho partnera, ubrať z požiadaviek na neho, ktoré sme si stanovili predtým, čo sa však v konečnom dôsledku neskôr môže odzrkadliť v negatívnom smere. Je to vždy uhol pohľadu. Ale pravdou zostáva, nadväzovanie kontaktov aktuálne možno nazvať, ako ste to pomenovali veľkou výzvou. No ide to," prezrádza psychologička Ema Klenová.

Pokiaľ teda túžite po novom vzťahu, inšpirujte sa overenými radami ako nadväzovať kontakty. Sú pomerne jednoduché, ale skutočne funkčné a praktické. 

1. Zamerajte sa na to, čo od vzťahu očakávate

Toto znie síce ako klišé, ale v prvom rade je podstatné upratať si v sebe to, čo od vzťahu očakávate. Aké máte požiadavky na partnera, aký by mal byť, aké sú vaše predstavy o budúcnosti. 

"Ja tvrdím, že najlepšie páry tvoria ľudia, ktorí boli alebo sú priateľmi. Majú veľa spoločného, vedia o sebe množstvo vecí. Ideálne je preto zamyslieť sa nad tým, či k niekomu vo svojom okolí necítite niečo viac. Ono sa to totiž deje veľmi často, na nejakej podvedomej úrovni, ktorú si nepripúšťame. A skutočne sú potom takéto vzťahy, veľmi funkčné a dlhotrvajúce. Len treba nabrať odvahu urobiť prvý krok."

2. Venujte sa športom

Akýmkoľvek. Nemusíte byť vrcholový šporotvec, či športovkyňa. Aj v aktuálnej dobe je totiž skvelým miestom na nadäzovanie kontaktov príroda. Ak napríklad chodíte pravidelne behať, je veľká pravdepodobnosť, že budete pravidelne stretávať pár rovnakých ľudí. Potom je len otázka času, kedy sa môžete dať do reči. 

"Áno, toto je dobrá voľba, keďže minimálne jeden bod spoločných záľub máte splnený. "

3. Trávte čas sama

Toto je nesmierne dôležité. Kým sa dá, zbehnite sama na terasu do kaviane, vezmite si obľúbenú knihu, zájdite na pár dní niekam do hôr, vyberte sa na túru, kde máte šancu spoznať nových ľudí. Ak sa totiž človek vyberie sám, je veľká šanca, že oveľa skôr stretne svoju krvú skupinu a s niekým sa zoznámi. 

"Ak máme totiž doprovod - je jedno, či je to sestra, kolegyňa, mama, vo svojom podvedomí, nevnímame tak intenzívne ľudí okolo seba. Počas samoty sa nám zapínajú zmysly, ktoré nás nabádajú k túžbe po zoznamovaní a robíme to oveľa prirodzenejšie."

Prečítajte si: Ideálny počet sexuálnych partnerov: Koľko by ste ich mali za život vystriedať?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe