Presunúť na hlavný obsah

Naša polovička je zrkadlom nás samých: Čo o nás hovorí typ muža, ktorého sme si vybrali?

Partnerské vzťahy

Veľmi často nás chyby iných vytáčajú na úplné maximum. A osoba, ktorá v tomto zväčša vedie prím je náš partner. Tušili ste však, že práve takto, zisťujeme to, čo nám v skutočnosti vadí na nás samých?

Jediným kľúčom ku zmene sme my sami

Teraz úprimne, čo my ženy najčastejšie v rámci debát kamoškami riešime? Chlapov a deti. No a muži sami o sebe sú veľká téma. Veľmi často rozoberáme ich vlastnosti, to ako sa správajú, poukazujeme a rozčuľujeme sa nad ich chybami a nedostatkami.

Vždy máme množstvo argumentov na to, prečo by sa mohli a mali správať inak. A v momente, keď veľmi v tomto tlačíme, v konečnom efekte je to ešte horšie. Je to úplne normálne a prirodzené. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, prečo to vlastne robíme a z čoho to celé pramení? 

Čítajte tiež: Žena, ktorá dokáže mužovi splniť toto v posteli, bude mať vždy navrch: Robíte to?

Množstvo vzťahov práve na tomto stroskotá. Neuvedomujeme si totiž, že jediným kľúčom ku zmene, sme my sami. Na úvod je základom zistiť, prečo nám na partnerovi prekáža tá daná konkrétna vec. Prečo nás jeho správanie vytáča a zraňuje zároveň? Odpoveď je jednoduchá. Práve naša polovička ako náš najbližší človek, veľmi jasne zrkadlí určité emočné nastavenie, ktoré si v sebe nesieme. 

"Pokojne to môže prameniť z detstva, bez toho aby sme na to mali v mysli živú spomienku. Mnohokrát je to nejaká krivda od rodičov, ktorú nemáme vyriešenú. Môže to byť aj drobnosť, ktorá sa nás dotkla, no hlboko v nás zostala zakorenená."

"Ak si odpoviete na otázku, či tento pocit už poznáte z minulosti kladne, ide o zrkadlenie vášho vnútorného problému. A je veľká pravdepodobnosť, že ak to vnútorne nedoriešime, bude sa to s nami niesť aj ďalej,"  prezrádza psychologička Ema Klenová.    

Hoci zrkadlenie určitých situácií vo vzťahu je náročné, príklad existuje. Keď si neustále vyberáte mužov, o ktorých viete, že vám budú neverní, sú egoistickí a nevážia si vás, možno je čas zamyslieť sa nad tým, či si vy sama vážite seba. Či nemáte pocit, že si lásku musíte zaslúžiť cez bolesť. Je to množstvo vzorcov, ktoré, keď pospájate, vznikne napokon rovnica, ktorá dáva zmysel.

"Základom je nájsť vnútorný pokoj, byť spokojná sama so sebou a vyrovnaná. To je celá pointa toho, ako zo začarovaného kruhu von."

Neprehliadnite: Ženy v týchto štyroch znameniach najviac milujú sex: Ide im to doslova z očí

Myslíte si, že náš partner je zrkadlom nás samých?

spolu hlasovalo 307 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe