Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie televízne seriály z prostredia vyššej spoločnosti: Od Brideshead Revisited až po O.C. California

Lifestyle

Okrem legendárneho Gossip Girl a jeho aktuálneho rebootu, existujú aj ďalšie skvelé televízne seriály z prostredia vyššej spoločnosti. Od Brideshead Revisited až po O.C. California... Hovoria vám niečo aj názvy ďalších a spomínate si na ich hrdinov?

Brideshead Revisited

Televízny seriál  z 80-tych rokov je vraj najlepšou verziou najslávnejšej rozprávky Arthura Waugha, ktorý je známy cez svoje tragické grotesky kritizujúce vyššiu spoločnosť. Seriál bol a stále je obľúbený pre svoju štýlovú kinematografiu a ešte štýlovejšie kostýmy. Hrali v ňom herecké hviezdy ako Jeremy Irons alias Charles Ryder, umelec strednej triedy, ktorý je posadnutý dvoma súrodencami vyššej triedy, ktorých hrajú Anthony Andrews a Diana Quick. Ústrednou zápletkou je milostný trojuholník, ktorý sa môže skončiť veľkou tragédiou. Seriál sa natáčal na nádhernom Yorkshire Castle Howard. 

Gossip Girl 

Ďalší štýlový seriál na motívy knihy Cecily von Ziegesar, v ktorej vystupujú mladí a bohatí žijúci v new Yorku na Upper East Side na Manhattane. Vládnu im dve kráľovné, Serena Van Der Woods a Blair Waldorf. Nájdete tu okrem elity aj outsiderov, ktorí sa na prestížnu školu dostali cez dobrý prospech a na vrchole všetkého je záhadná blogerka Gossip Girl, ktorá vnáša do ich vzťahov intrigy. V súčasnosti sa obľúbený seriál dočkal aj svojho rebootu, o ktorom sme písali nedávno. 

Mohlo by vás zaujímať: Návrat seriálu Gossip Girl: Nový New York, ale aj to, ako sa zmenili sociálne médiá za uplynulé roky

Downton Abbey

Tento seriál je snáď najslávnejší a najkultovejší zo všetkých odohrávajúcich sa vo vysokej spoločnosti. Dej sa sústreďuje na opátstvo Downton a príbeh sa začína rokom 1911, keď Crawleyovcom hrozí, že po smrti dediča na Titanicu stratia svoj domov, opátstvo Downton. Keďže lord Grantham a jeho americká dedička, manželka Cora, majú iba tri dcéry, odovzdá štafetu ich najbližšiemu mužskému príbuznému - bratrancovi zo strednej triedy menom Matthew. Ten sa v opátstve usadí aj s najstaršou dcérou Mary. Seriál je známy množstvom melodramatických momentov, komédie a získal si skutočne množstvo fanúšikov po celom svete ako aj množstvo ocenení. 

O.C. California 

Kto by si nepamätal tento seriál z prostredia Orange County, ktorý sa sústreďoval na životy predovšetkým štyroch bohatých tínedžerov a ich drámy? Dej sa začína príchodom „zlého chlapca“ Ryana Atwooda, Bena McKenzieho, ktorý vstupuje do sveta bohatých prostredníctvom svojho verejného ochrancu Sandyho Cohena a jeho manželky Kirsten. Ich syn Seth, Adam Brody, je outsider zamilovaný do krásnej Summer, Rachel Bilson, ktorej najlepšou priateľkou je Marissa Cooper v podaní Mischy Barton. Napriek obľúbenosti mal seriál len 4 série, no aj to stačilo na to, aby z hlavných hrdinov urobil hviezdy veľkého formátu.

Čítajte tiež: Viete, ktorý seriál kraľoval Neftlixu začiatkom tohto roka? Vďaka kombinácii tohto zaujal tisícky fanúšikov po celom svete

Belgravia

Za týmto seriálom stojí úspešný majster príbehov z vysokej spoločnosti, Julian Fellowes, ktorý sa v roku 2020 vrátil na televízne obrazovky. Belgravia sa odohráva v londýnskej regentskej ére a začína sa plesom vojvodkyne z Richmondu, ktorý sa konal v predvečer bitky pri Waterloo v roku 1815. Seriál opisuje životy rodiny Trenchardovcov pod vedením podnikateľa Jamesa Trencharda. Bola to práve ich účasť na plese, ktorá uviedla do pohybu sériu udalostí a tajomstiev, ktoré začínali postupne vychádzať na povrch. 

A Very English Scandal

Trojdielna séria z roku 2018 je založená na živote Jeremyho Thorpeho, vodcu liberálnej strany z rokov 1967-1976. Seriál vypovedá o udalostiach, ktoré viedli k tzv. „Thorpeho afére“, v ktorej  ho obvinili z pokusu o vraždu bývalého homosexuálneho milenca. V hlavnej úlohe sa predstavil Hugh Grant. Ben Whishaw hral odmietnutého bývalého Normana. Obaja herci predviedli vraj hviezdne výkony a vyslúžili si tak pochvalu kritikov. 

Neprehliadnite: 10 najlepších televíznych a filmových svadobných šiat v podaní ikonických a nezabudnuteľných hollywoodskych neviest

Riviera

Dej tohto seriálu v réžii Neila Jordana, oscarového režiséra, sa odohráva v jednej z najpôvabnejších európskych enkláv, na Azúrovom pobreží, kde to žije. Riviera sleduje Juliu Stiles ako Georginu Clios, americkú kurátorku umenia, ktorej život sa obráti naruby po smrti jej miliardárskeho manžela Constantina Cliosa pri nehode na jachte. V seriáli sa dočkáme odhalených tajomstiev, škandálov aj zrady.  

Ktorý z televíznych seriálov z vyššej spoločnosti je váš najobľúbenejší?

spolu hlasovalo 167 ľudí

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe