Presunúť na hlavný obsah

5 najčastejších dôvodov nevery: Trojka vás zrejme prekvapí, tejto chyby sa dopúšťa takmer každá žena

Partnerské vzťahy

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké sú skutočné dôvody nevery? Prečo sa jej muži pri nás dopúšťajú? Treba priznať, že v niektorých prípadoch si za ňu môžeme aj sami.

Vedeli ste, že nevera je druhým najčastejším dôvodom rozpadu vzťahov? Čo nás však vedie k tomu, takýmto spôsobom zradiť toho najbližčieho? Toto je 5 najčastejších dôvodov nevery. 

1. Zvyšovanie sebavedomia a podpora ega

Chvíľková vášeň, vzplanutie, túžba. Na to aby muži riskovali manželstvo, im stačí aj takýto element. Potreba zvýšenia si ega týmto spôsobom, nie je ničím výnimočným.

Čítajte tiež: Žena, ktorá dokáže mužovi splniť toto v posteli, bude mať vždy navrch: Robíte to?

Keďže mužské ego samo o sebe je veľmi krehké, ak si chlapi pripadajú nepríťažliví a nedocenení, končia v nárucí niekoho, kto ich bude zahŕňať komplimentami. 

2. Stavanie vzťahu do úzadia

Zanedbávanie zo strany partnera, málo pozornosti, prehliadanie. To všetko sa prejaví vo vzťahu samotnom. Ak to trvá dlhšie obdobie je to dôvod toho, prečo často od partnera odchádzame alebo sa utiekame k niekohu inému. Skrátka platí, že to čo nemáme doma, hľadáme inde. 

3. Nedostatok lásky

Áno, pocit nedostatku lásky od partnera je aspektom, ktorý v sebe riešia aj muži. Hoci mnohokrát je nevera vnímaná ako fyzický akt, nie je to úplne tak, to sa len emocionálna stránka veci veľmi podceňuje. Práve toto môže spôsobiť, že sa začne partner obzerať na inom fronte. Najmä v dlhotrvajúcich vzťahoch to býva problémom, ktorý napokon vedie k rozpadu zväzku

4. Túžba skúsiť to s niekým iným

Nie vždy je to však niečo, čo musí byť vo vzťahu zlé, aby nás to priviedlo do náručia niekoho iného. Aj túžba po pocite opätovnej zamilovanosti a motýlikoch v bruchu, dokážu byť v tomto, žiaľ hnacím motorom. Muži veľmi často aj to uvádzajú ako jeden z dôvodov, prečo skončia napokon v spálni inde. 

5. Pasivita v spálni

Sexuálna túžba je u mužov mnohokrát silnejšia ako samotná láska. Ak sa im v aktuálnom vzťahu nedostáva dostatok sexuálnych zážitkov, aké si predstavujú, môže sa to prejaviť neverou. 

Neprehliadnite: Ženy v týchto štyroch znameniach najviac milujú sex: Ide im to doslova z očí

Chlapi väčšinou milujú v sexe experimentálnu rovinu a keď ju nemajú, snažia sa ju niekde nájsť. Je to skrátka fakt. 

Čo je podľa Vás najčastejší dôvod nevery?

spolu hlasovalo 720 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe