Presunúť na hlavný obsah

Najdrahšie svadobné šaty celebrít: Jednej z nich zabezpečili slávu na celý život, tušíte, o koho ide?

Zahraničné celebrity

Najsledovanejšie svadby posledných rokov mali niečo spoločné – nevesty mali na sebe jedny z najdrahších šiat súčasnej doby.

Princezná Diana

Lady Diana sa svojimi šatami zapísala do histórie. Elizabeth a David Emanuelovci si na jej šatách dali záležať až natoľko, že vytvorili aj druhú verziu a to pre prípad, že by sa o šatách niekto dozvedel skôr. Chceli totiž, aby ich nikto nevidel, až v deň svadby. Keď vystúpila z koča a kráčala po schodoch Katedrály sv. Pavla, sledovalo ju 750 miliónov ľudí z celého sveta. Svadobné šaty stáli 12 tisíc libier, čo na dobu (vydávala sa v roku 1981), bolo naozaj dosť. Dnes je ich hodnota nevyčísliteľná.

Prečítajte si: Jeden z najdlhších rozvodov celebrít: Kedysi boli dokonalý pár, dnes si nevedia prísť na meno

Amal Clooney

Najpôvabnejšia právnička sveta Amal Clooney, ktorá si v roku 2014 za muža zobrala herca a sexsymbola Georga Clooneyho sa v tom čase stala jednou z najsledovanejších žien sveta. Pre mnohé ženy bola doslova módnou ikonou a to, s akou gráciou predviedla vždy oblečenie, len tak niekto nenapodobnil. Na svadbe v romantických Benátkach mala na sebe šaty z dielne Oscara de la Rentu, bol to jeden z posledných modelov návrhára pred jeho smrťou, čo vtedy ešte nikto netušil. Suma bola takmer 400 tisíc dolárov a svadobné šaty dvojica ukázala len prostredníctvom magazínu People. 

Kim Kardashian

V roku 2014 bola tiež svadba kontroverznej hviezdy Kim Kardashian a rapera Kanye Westa. Musíme uznať, že Kim výberom svojej róby prekvapila a siahla po jednoduchom modeli s ručne vyšívanou čipkou a zakrytým dekoltom. Šaty jej kopírovali jej krivky, čo je jej charakteristický rukopis a navrhovali ho vo francúzskom dome Givenchy. Suma týchto svadobných šiat siahala k sume 400 tisíc dolárov. 

Kate Middleton

Svadba Kate Middleton a princa Williama v roku 2011 bola akýmsi „pokračovaním“ svadieb kráľovskej rodiny. Kate si obliekla svadobnú róbu z dielne módneho domu Alexander McQueen a zostala tak verná podporovateľka britskej tvorby. Luxusný model vyšiel na takmer 400 tisíc libier. Návrhárka Sarah Burton však dokonale vystihla vkus vojvodkyne Kate a šaty s čipkou sa stali jedným z najžiadanejších strihov, ktoré ženy po celom svete potom kopírovali.

Neprehliadnite: Mladučká neter princeznej Diany sa vydala za 62-ročného miliardára: Uhádnete, koľko má ona?

Meghan Markle

Meghan Markle sa vydala za princa Harryho v roku 2018 a hoci dvojica sa úprimne milovala, verejnosť im až taká naklonená ako v prípade Kate nebola. Už vtedy okolo Meghan kolovali rôzne reči a Meghan bola silno pod tlakom verejnosti, ale aj kráľovskej rodiny. Vo svoj veľký deň D mala na sebe róbu z francúzskeho domu Givenchy a kráľovskú rodinu vyšli na 400 tisíc libier.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe