Presunúť na hlavný obsah

Vymeňte pneumatiky na páse za sexi krivky: Kofeín či zázvorová voda - to všetko opäť naštartuje efektívne spaľovanie

Chudnutie a diéty

Keď chcete mať sexi postavu, strava je základ, to vieme všetky. Pozrite sa však, ktoré zložky potravy vám pomôžu s rýchlym spaľovaním. Áno, je dobré si ich dopriať každý deň, aby ste videli výsledky.

Jete zdravo, vyhýbate sa v značnej miere sacharidom a cukru, no stále nedokážete tých pár kíl navyše zhodiť? Samozrejme príčin môže byť hneď niekoľko, no v prvom rade, skúste zrýchliť spaľovanie kalórií, čo najprirodzenejšou cestou a skutočne rýchlo. Stačí do jedálnička implementovať pár zložiek, ktoré vám s tým pomôžu.

1. Zázvorová voda

Zázvor je skutočne skvelý spaľovať. Vo veľkej miere je používaný v homeopatickej medicíne. Okrem toho, že látky, ktoré obsahuje, spaľujú nadbytočný tuk, reguluje hladinu cholesterolu, má skvelé protizápalové účinky, znižuje vysoký krvný tlak a obsahuje veľké množstvo antioxidantov. Takisto zlepšuje trávenie, posilňuje imunitu.

Neprehliadnite: Priobiotiká podporujú zdravú rovnováhu baktérií: Dokážu redukovať alergie aj ekzémy

Samotné pitie zázvorovej vody pred jedlom je zodpovedné za to, že sa na dlhší čas budete cítiť sýtejší. Zjete aj menej ako štandardne a zároveň sa vám prečistí organizmus.

Jednoducho povedané, vylučovaním toxínov a odpadových látok z tela, zázvor pomáha znižovať telesnú hmotnosť.

Pripravte si zázvorovú vodu

  • 1,5 litra vody
  • dva väčšie korene zázvoru
  • šťava z jedného citróna
  • štipka kurkumy

Zázvor nastrúhajte, všetko zmiešajte a povarte 5 minút pri nízkej teplote. 

2. Kofeín

Kofeín v miere, odporúčajú aj mnohí fitness tréneri. Skvele totiž zahrieva organizmus. Rýchlo sa dostáva do krvi, zvyšuje lipolýzu, trávenie tukov - čo je zodpovedné za to, že telesný tuk slúži k zásobovaniu tela energiou.

Kofeín skrátka celkom ľahko stimuluje nervový systém, ktorý vysiela signály našim tukovým bunkám, aby začali odbúravať tuk. Zodpovedné je za to zvýšenie množstva adrenalínu v krvi. 

Ideálne je dať si šálku kvalitnej kávy (bez cukru a mlieka), tesne pred podaním fyzického výkonu, teda pred cvičením. Pomôže vám to efektívne spaľovať a zároveň aj podať lepší výkon.

3. Mätový čaj

Je malým zázrakom pri chudnutí. O tom, že zelený čaj v tomto smere funguje stopercentne, niet pochýb, no niektorí ľudia si ho nemôžu dopriať, nakoľko im z neho býva ťažko. Práve pre tých je mäta ako stvorená. Na počkanie zaženie vlčí hlad a pomáha eliminovať množstvo jedla, ktoré si človek dopraje.

Prečítajte si: Vitamíny, ktoré vám pomôžu udržať si mladosť. Z akých potravín ich môžete čerpať?

Éterické oleje obsiahnuté v mäte majú presne túto vlastnosť. Stimulujú produkciu hormónov, ktoré telu hlásia, že je dostatočne zasýtené. Doprajte si aspoň tri šálky denne, ideálne hneď po jedle a uvidíte, že žiadaný efekt sa dostaví. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe