Presunúť na hlavný obsah

Posteľová revolúcia: Tri tipy ako vrátiť do postele vášeň a užívať si rovnako ako na začiatku vzťahu

Partnerské vzťahy

Ak potrebujete vrátiť do spálne stratenú vášeň, intimitu, možno stačí oveľa menej ako ste predpokladali. Pozrite sa, ktoré veci zaručene fungujú.

Kým kedysi ste si to v posteli užívali naplno, aktuálne zažívate akúsi stagnáciu? Je pravda, že rokmi a vekom sa skrátka náš sexuálny apetít mení a aj oblasť intimity prechádza zmenami. No to vôbec nie je dôvod na to, že by ste v tomto smere mali robiť kompromisy a zbytočne skĺznuť do stereotypu. Základom je zabudnúť na rozum a nechať hovoriť len svoje pocity a emócie. 

1. Dodržiavajte "daily" fyzický kontakt

Toto je absolútne kľúčové. Každodenný fyzický kontakt je nevyhnutný, ak chcete, aby medzi vami všetko fungovalo tak ako má. Dajte si ráno pusu, objímajte sa, prejavujte jeden druhému náklonnosť v tomto smere. To všetko po malých častiach, vzbudzuje túžbu, ktorá sa počas dňa znásobuje.

Prečítajte si: 5 základných P dnešných mužov: Ktoré potreby musia mať vždy naplnené?

Ak sa totiž vzájomne celý deň ignorujete a potom odrazu chcete sex, je to skrátka nielen neprirodzené, ale aj náročné. Hoci si to mnohokrát muži nepriznajú - pre obe strany. 

2. Prestaňte plniť túžby iných, začnite myslieť aj na seba

Najmä my ženy sme veľmi často naučené adaptovať sa, prispôsobiť sa situácii a nevieme byť slobodné. A tejto chyby (lebo to chybou je) sa dopúšťame aj pri sexe. Prestaňte robiť to, čo sa od vás očakáva, ale skúste veci, na ktoré máte chuť vy sama.

Uvidíte, že to do oblasti intimity medzi vami prinesie nový vietor. Ak sa totiž žena dokáže uvoľniť, sex naberá úplne iné kontúry a to je niečo v čom sa všetci muži zhodujú. Skrátka buďte sama sebou - to je jadro sexuality. 

3. Láska ide cez žalúdok - klišé, ktoré platí

To, že jedlo má skutočne afrodiziakálne účinky, nemožno popierať. Treba však vedieť, po čom konkrétne siahnuť. Absolútnou jednotkou v tomto smere je určite zeler. Vedela to už Madame de Pompadour, milenka francúzskeho kráľa Ľudovíta XV., ktorá si ho vraj práve zelerovou polievkou (okrem iného) vždy získala.

Prečítajte si: Začala som si s cudzincom. Nevinný románik sa zmenil na nepríjemné prekvapenie

Povzbudzujúce účinky má v tomto smere aj čaj z koreňa mäty, či ženšen. Zo sladkého je skvelý med, či vanilka. Vyskúšať môžete aj zázvor, rozmarín, hrebíček, prípadne saturejku. To všetko podporuje prekrvenie a ovplyvňuje túžbu po sexe. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe