Presunúť na hlavný obsah

5 potravín, ktoré si denne doprajú ultraštíhle ženy: Na toto nedajú dopustiť

Chudnutie a diéty

Sú prospešné pre zdravie a navyše pomáhajú spaľovať telu oveľa rýchlejšie. Pozrite sa na to, ktoré potraviny sú skutočným zázrakom a ženy s dokonalými figúrami na ne nedajú dopustiť.

Niektoré potraviny naozaj pomáhajú spaľovať oveľa rýchlejšie ako iné. Práve tie uprednostňujú aj skutočne štíhle ženy a do svojho denného jedálnička, ich implementujú veľmi cielene. Viete, o ktoré ide? 

1. Grapefruit

Toto ovocie vďaka svojej veľmi trpkej a horkej chuti, pomáha nášmu telu nastaviť sa na to, aby sme počas dňa zjedli toho menej. Dokáže vo výraznej miere eliminovať chuť na sladké a ťažké jedlá. Odborníci sa zhodujú v tom, že najideálnejší model je dať si ho dneď ráno, ešte predtým, ako si doprajete raňajky. Naštartuje metabolizmus a počas nasledujúcich hodín eliminujete príjem samotných kalórií.

"Grapefruit je ovocie, ktoré dokáže naozaj malé zázraky. Ideálne je ak jeho silu využívate hneď ráno, nakoľko dokázateľne znižuje chuť na sladké, celkovo zjete menšie množstvá ako by to bolo štandardne, ak by ste si ho nedopriali. Stačí vám jeden pohár odšťavenej šťavy z grepu alebo samotné ovocie. Forma je len na vás a nezohráva vlastne žiadnu úlohu."

Neprehliadnite: Dokonalé ženské boky už v priebehu dvoch týždňov. Vytvarujte si zadok a zároveň uberte centimetre zo stehien

"Podstatné je dať si ho pred raňajkami a potom okolo 11:00. Toto ranné nastavenie totiž pripravuje telo na celodenné fungovanie, takže zohráva kľúčovú úlohu,"  vysvetľuje tréner Mgr. Pavol Repišta. 

2. Zázvor

Zázvor je v mnohých kultúrach využívaný pre svoje benefity doslova už tisíce rokov. Obsahuje enzým zvaný zingibain, ktorý pomáha tráviť bielkoviny, samotný koreň pôsobí na telo detoxikačne a obsahuje veľké množstvo antioxidantov. Pitie zázvorovej vody pomáha vo výraznej miere pri chudnutí, pretože spaľuje uložený tuk v tele. Počas dňa sa odporúča vypiť 1,5 litra ak chcete naozaj hmotnosť eliminovať. 

Zázvorová voda

  • 1,5 l čistej vody
  • 1 koreň zázvoru nakrájaný na plátky
  • šťava z 1 citróna

Do vody pridajte zázvor nakrájaný na plátky, varte 15 minút pri 60 stupňoch, nechajte vychladnúť. Pridajte šťavu z citróna. 

3. Chia semienka

Tieto malé semienka sú dokonalým pomocníkom pri chudnutí. Perfektne prečistia hrubé črevo, zároveň dokážu zlepšiť celkové fungovanie metabolizmu, sú prospešné pre zdravie a zabezpečia efektívne chudnutie. Pridajte si ich do nejakého zeleninového smoothie, či jogurtu, aby ste ešte viac podporili vstrebávanie potrebných živín.

4. Chilli papričky

O chilli papričkách sa toho už popísalo veľa. No ich prínos pri spaľovaní tukov a pri chudnutí je nepopierateľný. Kapsaicín, teda látka, ktorá im dodáva pálivosť, v značnej miere znižuje pocit hladu, zlepšujú trávenie a zároveň aj zvyšuje spaľovanie kalórií.

Neprehliadnite: Dokonalé ženské boky už v priebehu dvoch týždňov. Vytvarujte si zadok a zároveň uberte centimetre zo stehien

Ak máte problém s tým, že sa pri jedle nedokážete "stopnúť" toto vám určite pomôže. V neposlednom rade sa mnohé vedecké štúdie, snažia dokonca dokázať, že pravidelnou konzumáciou chilli sa znižuje riziko rakoviny.

5. Čučoriedky 

Drobné ovocie je považované za prírodný zázrak. Čučoriedky sú skvelým antioxidantom, neobsahujú takmer žiadne kalórie, sú plné vitamínov a minerálov. Ich veľkou výhodou je že predlžujú pocit sýtosti, odplavujú z tela toxíny a navyše majú aj protizápalové účinky.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe