Presunúť na hlavný obsah

Hodina, kedy sa v noci prebúdzate prezradí veľa o vašom zdraví: Zistite, ktoré orgány trpia

Zdravie

Áno aj taká na prvý pohľad banálna vec ako je hodina, kedy sa prebúdzate, veľa napovie o vašom zdraví. Odhaľte spolu s nami, prečo sa v danom čase budíte.

Aj vám sa stáva, že sa v noci prebúdzate v rovnakú hodinu? Ak aj niekoľko dní po sebe vstanete v ten istý čas, zrejme vám chce vaše telo niečo naznačiť. Áno, naše orgány sú počas spánku mimoriadne aktívne a pokiaľ sa v tele deje nejaký problém, signalizujú to práve daným spôsobom.

Inšpirujte sa: Najikonickejšie tenisky, ktoré sa vám zídu v šatníku: Nosili sa pred rokmi a dnes  sú ešte o čosi štýlovejšie

Najmä Číňania sú známi tým, že nedajú dopustiť na tzv. orgánové hodiny. Tie sa rozdeľujú do dvojhodinových intervalov. Podľa orgánových hodín je prebúdzanie sa v rovnaký čas len dôkazom toho, že energia a krv v danom orgáne je nevyrovnaná a potrebujeme pomôcť. 

Vstávanie medzi 23:00 - 1:00

Toto je čas, kedy sa ozýva náš žlčník. Práve vtedy pracuje na tom, aby odbúral tuky, ktoré sme počas dňa prijali. Prebúdzanie v tomto čase teda naznačuje, že ho nemáme v dobrej kondícii. Ideálne je aby ste sa zamysleli nad svojimi stravovacími návykmi a obmedzili konzumáciu jedál vo večerných hodinách. Dajte si na večeru niečo ľahšie, menšiu porciu a uvidíte, že sa to prejaví naozaj pozitívne.

Vstávanie medzi 1:00 - 3:00

V tomto časovom horizonte sa hlásia o slovo naše obličky. Dobré je, aj vynecháte večer obľúbený pohár vína, resp. sa úplne vyhnete konzumácii alkoholu. Dajte si čaj s mätou, prípadne pohár vlažnej vody.

Rovnako platí, že v podvečerných hodinách, by ste nemali doháňať už zameškaný denný, pitný režim. Nadmerne totiž obličky týmto spôsobom zaťažujete. A to spôsobuje vaše časté nočné budenie. 

Vstávanie medzi 3:00 - 5:00

Tento čas podľa orgánových hodín patrí pľúcam. Ak bojujete s alergiami, máte astmu, či vás trápi respiračný infekt, v tomto čase sa to prejaví. Takisto je to hodinka budenia fajčiarov, ktorým pľúca naznačujú, že by bol zrejme čas na zmenu životného štýlu. 

Prečítajte si: Dasha navrhuje lode pre milionárov. Luxus dnes vyzerá už úplne inak, ako kedysi

Vstávanie medzi 5:00 - 7:00

Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí nemusia vstávať pred siedmou, no samovoľne sa budíte, môže to signalizovať problémy s hrubým črevom.

Tento orgán má na starosti čistenie tela od toxických látok. Preto ak si chcete pomôcť, sledujte počas dňa dôkladne svoj pitný režim. Ideálne je dopriať telu 2,5 litra vody denne. Verte, že nielen vaše hrubé črevo, ale aj spánkový rytmus to ocení.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe