Presunúť na hlavný obsah

Športové tenisky na behanie: Výber obuvi je extra dôležitý, bežecký hit z minulých sezón zabodoval

Fitness

Beh patrí medzi najmenej obľúbené aktivity, no ak sa raz premôžete, zistíte, že si ho vlastne zamilujete najviac.

Beh sa stal akýmsi symbolom aktívneho prístupu k životu a čo je dôležité, je to individuálny šport, takže k nemu nepotrebujete žiadneho „sparring partnera“. Je to tiež najlepšie strávený čas sami so sebou, ktorý je skvelou čistkou mysle. 

Inšpirujte sa: Štýlové podprsenky na cvičenie: Najnovšie kúsky vám navždy zdvihnú sebavedomie

Najdôležitejšie je premôcť sa a začať, potom si beh zamilujete. K tomu, aby sa tak udialo, by ste mali mať vhodnú športovú obuv. O tom, že nie je bežecká obuv ako bežecká obuv, svedčí aj náš nasledujúci výber, kedy sme mali možnosť testovať niektoré modely bežeckých tenisiek. 

Bežecký hit minulých sezón

New Balance model 1080 v11 bol sen. Pre ľudí, ktorí chcú byť viac v obraze, ide o tenisky, ktoré boli natoľko obľúbené medzi bežcami, že ich vyrobili po jedenásty krát.

Špeciálna podrážka Fresh Foam X je veľkým lákadlom už podľa recenzií na tieto bežecké tenisky. Ihneď, keď sme si tenisky obuli, sme pocítili prečo. Nielenže poskytuje pre chodidlá maximálny komfort, ale aj dynamický odraz. V teniskách sa vďaka ich prepracovanému dizajnu a funkčnosti cítite na jednej strane odľahčene ako v ponožkách, na strane druhej veľmi chránené. Najkvalitnejšia odpružená tréningová obuv z portfólia New Balance. Absolútne sa nečudujeme.

Zvršok HypoKnit je navrhnutý tak, aby zodpovedal nohe. Čo je veľkou výhodou týchto tenisiek je fakt, že perfektne obopínajú nohu, ale zároveň sú priedušné. To na teniskách skutočne milujeme. Zadná časť tenisiek UltraHeel je pružná, prispôsobená päte a bez blokovania Achillovej šľachy. Detail, ktorý len potvrdzuje, že ide o jedny z najdokonalejších tenisiek súčasnosti. Dokážu to oceniť najmä tí, ktorí už majú pár stoviek kilometrov nabehaných. 

Sledujte a analyzujte svoje údaje o behu

Bežecká obuv Under Armour Hovr Phantom 2 s inovačnou technológiou UA SpeedForm®, ktorá minimalizuje rozťahovanie topánky počas behu. Gumená podrážka je vybavená technológiou HOVR, ktorá eliminuje nepríjemný pocit nárazu pri každom kroku. 

Čo musíme jednoznačne oceniť je zabudovaný systém MAPMYRUN ™, ktorá sleduje a analyzuje údaje o behu. Všetko, čo je merateľné, je skvelá motivácia v tom pokračovať a zdokonaľovať sa. Vedie to k lepším výkonom. Jedinou nevýhodou tohto modelu je, že šnúrky sa rozväzujú. 
Tenisky sú však napriek tomu veľmi dobre prispôsobivé chodidlu, pomerne ľahké a vhodné na beh, ak beháte pravidelne. Len vtedy totiž dokážete oceniť ich kvality.

Tenisky so skosenou pätou až do miesta odrazu cez prsty

Ak patríte medzi bežcov, ktorí behávajú pravidelne, jedny Asics topánky by ste rozhodne mali mať.  Jedny z našich obľúbených sú Asics Novablast 2 W, ktoré zabezpečujú všetko to, po čom bežec túži. Je pre nich charakteristická technológia AHAR+. Materiál poskytuje vysokú odolnosť s nižšou hmotnosťou. Päta je skosená a asymetrická až do miesta odrazu cez prsty na nohách. Práve tento pocit si zapamätáte ihneď, ako si tenisky na seba obujete po prvýkrát. Vysoká podrážka je diskutabilná – pre tých, ktorí ju uprednostňujú, je ideálna. Ľudia alebo bežci, ktorým však vyhovuje nižšie položenie, môže predstavovať pocit, na ktorý si musia zvyknúť. 

Zvýšte svoj výkon s Mizuno bežeckou obuvou

Ak ste začiatočníci, na Mizuno si stačí počkať. Z nášho pohľadu ich dokážu oceniť len tí, ktorí už majú jasne definované, že beh je ich láska. Model Mizuno Wave Stream 2 ponúka strednú mieru tlmenia a dobrú citlivosť, ktorú zaisťuje vlnová doska Mizuno Wave. Zvršok AIRmesh výborne sedí na chodidlo a poskytuj maximálnu mieru pohodlia pri behu. Mäkké tlmenie a dynamiku má na starosti U4icX.  Čo veľmi oceňujeme pri Mizuno modeli je vetranie Mizuno Intercool, ktoré znižuje tvorbu tepla vo vnútri obuvi. 

Neprehliadnite: Štýlovo aj cez víkend: Obľúbený kúsok nahradí tepláky a budete sa v ňom cítiť ako v bavlnke

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe