Presunúť na hlavný obsah

Vlasové triky známych Sloveniek: Pozrite sa, na čo si pri starostlivosti o ne potrpia

Slovenské celebrity

Vlasy sú korunou krásy, to vieme všetky. A uvedomujú si to veľmi dobre aj naše obľúbené Slovenky. Prezradili svoje tajné tipy ako sa o ne starajú. Inšpirujete sa ich radami?

Tieto známe krásky, majú nádhernú, prirodzenú korunu krásy. Aj ony si však prešli vlastnou cestou, kým sa k nej dopracovali. Inšpirujte sa ich overenými trikmi a radami, ktoré v starostlivosti o vlasy fungujú.

Lenka Tekeljaková

Milujem krásne upravené a zdravé vlasy, možno aj preto, že tie moje sú odjakživa mierne chaotické, rozlietané a nikdy nie tam kde by som chcela. (smiech) Preto som vždy závidela dievčatám, ktoré sa zobudili s krásnymi rovnými lesklými vlasmi a vyzerali nonstop upravené. Dlhú dobu som si teda svoje vlasy vyrovnávala. Teraz to ale beriem inak:

Každé vlasy sú krásne, treba sa len naučiť vyzdvihnúť ich potenciál a nesnažiť sa z nich mať niečo čo nikdy nebudú.

Neprehliadnite: VIDEO: Klementina Tomrecaj otvorila štýlový showroom: Nechýbala Dominika Cibulková či Natália Selveková

V detstve ma kvôli mojím vlasom najlepšia kamoška volala Levík, teraz som sa po niekoľkých rokoch opäť k tomu vrátila. Nájsť správnu starostlivosť o suché, mierne vlnité vlasy je doposiaľ pre mňa nekonečnou púťou. Určite to niektoré z vás poznajú. Neustále máte pocit, že im niečo chýba – nie sú dosť lesklé a pevné.

Častokrát si ale problémy spôsobujeme samy - časté farbenie, zosvetľovanie, žehlenie a iné úpravy, tiež neprospievajú. Tie moje mi to tiež poriadne zrátali.

Teraz k nim, ale pristupujem inak. Prestala som ich zosvetľovať/farbiť. Jednoducho som sa rozhodla, že im dávam pauzu a práve naopak, doprajem najviac výživy ako sa len dá. A keďže produktov na vlasy máme v tejto dobe dostupných až až, občas je ťažké si vybrať. Ja sa vždy snažím ísť do tých viac prírodných variantov, niekedy to samozrejme nie je úplne možné, preto treba urobiť správny kompromis, ale hlavne tak aby sme vlasy zbytočne nezaťažovali.

Nezabúdajte, že drahé produkty vám výsledok nezaručia. Výživa musí ísť aj zvnútra. Ja sezónne užívam Methioninové tabletky a k tomu ako podporu kolagén (Teraz mám Viacollagen).

Magdaléna Šebestová

Vlasy sú u mňa asi najproblematickejšie. Denno - denne ich mám namáhané úpravou. O vlasy sa mi stará @julohospodar, ktorý mi ich každý mesiac nafarbí a dá výživu.

Neprehliadnite: Katka Jakeš nás nechala nakuknúť do svojho domu: Z jej dokonalej pracovne nebudete vedieť odtrhnúť oči

Doma zase používam šampón od L’Oréal Professionnel alebo Kerastáse plus masku, prípadne kondicionér a na záver L’Oréal sprej na objem.

Anna Amenová

Ja mám pôvodne kučeravé vlasy, takže dávam si na ne taký špeciálny krémik, aby som mala pekné kučery. Čo sa týka umývania, ja si rada vlasy umývam každý deň. Mne osobne sa skrátka páčia také prirodzené vlasy.

Ani si ich nedávam farbiť, ale niekedy si dám taký toner, u svojho kaderníka. Kedysi som si ich aj nadpájala, ale vlastne keď začala korona, tak som si to sama odpojila a pestujem si  prirodzené vlasy. Dosiahla som hustotu a lesk ako nikdy predtým.

Martina Grešová

Aj kvôli tomu, že často používam clip in, moje vlasy bývajú oslabené. Z toho dôvodu, si už túžim vypestovať svoje dlhé vlasy. Vylúčila som používanie kuliem a žehličiek. Aktuálne používam novinku àla Palla a to tonikum na rast vlasov a tonikum proti vypadávaniu vlasov. Určite je dôležitá aj profesionálna starostlivosť, napríklad v salóne Bebe hair, kam chodím na rôzne profesionálne kúry a pravidelné podstrihávanie vlasov.

Neprehliadnite: Vek je len číslo: Starostlivosť o pleť a oči vás vráti o niekoľko rokov späť, vďaka týmto produktom omladnete

Robím  si aspoň raz za týždeň/dva, kúru na vlasy, ktorú si aplikujem cez noc, aby to malo efekt. Zväčša si zmixujem “domácu” masku. Olej, buď panenský olivový alebo kokosový, med, žĺtko a podobne. 

 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe