Presunúť na hlavný obsah

Po rokoch som svojho muža prestala milovať, no nemám odvahu od neho odísť: Je dobré zostávať vo vzťahu len kvôli deťom?

Partnerské vzťahy

Ak aj vy umelo udržiavate dlhodobo nefunkčný vzťah len kvôli deťom, nemusí to byť najšťastnejším riešením. Pozrite sa spolu s nami ako to vidí odborník.

Odrazu toho druhého začnete zanedbávať, dostatočne sa mu nevenujete a pozornosť sústredíte na dieťa

Mnohé vzťahy sa s príchodom dieťaťa zmenia. Je to akýsi prirodzený kolobeh vzťahu, s ktorým treba skrátka počítať. Hoci, niektorým to skutočne prospeje a úlohu rodiča si naozaj užívajú, v niektorých prípadoch sa žiaľ udeje opak. Bremeno zodpovednosti, ktoré s príchodom nového člena rodiny prichádza, je totiž pre niekoho až príliš veľké sústo.

Prečítajte si: So sestrou sme mali spoločného expartnera. Nakoniec sme sa dozvedeli nechutnú pravdu

Hoci svoje dieťa milujete, mnohokrát to negatívne vplýva na samotný vzťah dvojice. Odrazu toho druhého začnete zanedbávať, dostatočne sa mu nevenujete a pozornosť sústredíte na dieťa. Práve to má z dlhodobého hľadiska skutočne negatívny dopad na zväzok. Svoje o tom vie aj Simona.

"S Martinom sme veľmi túžili po deťoch. Keď sme sa dozvedeli, že čakáme dvojičky, boli sme nadšení. Nevedeli sme sa dočkať. Keď sa však narodili, všetko sa začalo točiť len okolo nich. Vnímala som to ako prirodzený kolobeh života. Avšak Martin až tak nie. Dožadoval sa pozornosti, ktorú si zaslúžil, no ja som to videla inak. Začali sme sa postupne jeden druhému vzďaľovať a odcudzovať. Odrazu som mala pocit, že sa z nás stávajú dvaja spolubývajúci. A v tomto nastavení sme zostali 15 rokov. Hoci sme jeden druhého nemilovali, boli sme spolu."

Tento problém, sa týka mnohých párov. Niektoré dvojice spolu dlhodobo zostávajú vo vzťahu len kvôli deťom. Hoci sa jeden druhému odcudzia, pretrvávajú vo zväzku, aby neublížili svojim potomkom. Odborníci sa však zhodujú v tom, že to ani náhodou nie je dobrá cesta. 

"Zostávať spolu len kvôli deťom je najhoršie, čo môžete urobiť. Pre všetkých zúčastnených. Rovnako pre dvojicu ako aj pre deti. Musíte si uvedomiť, že napokon deti aj tak vyrastú a či chcete alebo nie, väčšinou odídu z domu, aby si žili po svojom. Tam nastáva moment, kedy človek pochopí, že má ešte stále kus života pred sebou, no nemá sa s kým o neho podeliť," prezrádza psychologička Ema Klenová.   

Neprehliadnite: Vediem dvojitý život a môj muž to netuší: Zarábam si ako luxusná spoločníčka

Zostávali by ste vo vzťahu len kvôli deťom?

spolu hlasovalo 479 ľudí

Áno
358
Nie
121

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe